Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Tajemství správného kufru: Jak má být velký a z jakého materiálu?

17. ledna 2014 | 10:00
Prezentace klienta |

Do léta je sice ještě dost času, nikde ale není řečeno, že na dovolenou nemůžete vyrazit i teď! Jenomže - víte jaký kufr potřebujete, abyste se do něj nabalili co nejpraktičtěji a přitom ušětřili?

Méně nebo více?

Před samotným nákupem kufru je dobré si říct, na jak dlouho většinou na dovolenou jezdíte. Pokud jste typ na více než týdenní dovolené u moře nebo na horách, určitě užijete prostornější zavazadlo o nejméně 70 centimetrech.

Jestli je ale vaším koníčkem obrážení evropských památek o prodlouženém víkendu, bohatě vám bude stačit kufr o velikosti kabinového zavazadla. Ten má navíc tu výhodu, že za něj v letadle nemusíte platit žádné poplatky.

Důležitý je kvalitní materiál!

Cestovní taška Calvin Klein, www.italiedoskrine.cz, 2024 Kč
Ještě důležitější, než velikost kufru, je také materiál, ze kterého je vyrobený. Mezi nejoblíbenější sice stále patří takzvaný skořepinový kufr, který je vyroben z tvrdého a odolného plastu, ovšem jeho nevýhodou je, že se poměrně snadno poškrábou a samy o sobě už dost váží. Pokud tedy máte do letadla limit na váhu zavazadla 15 kilogramů, můžete být překvapení, kolik věcí si s sebou nebudete moci vzít.

Ideálním řešením jsou proto taška a kufry z odolných, pevných a kvalitních textilních materiálů, jako je například nylon, které jsou podstatně lehčí a také skladnější.

Cestovní taška Calvin Klein, www.italiedoskrine.cz, 3039 Kč
Takové kufry nabízí například luxusní italská značka Calvin Klein, která odjakživa klade důraz na eleganci a přitom praktičnost. Za bezkonkurenční ceny je s více než 50% slevou seženete nyní právě ZDE. Pořiďte si originál za cenu kopie a cestujte stylově!