Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Nejelegantnější Pařížankou je modelka Ines, Carla Bruni-Sarkozy je až pátá

Modelka Ines de la Fressange byla zvolena nejelegantnější Pařížankou
20. října 2009 | 14:11

Nejelegantnější ženou Paříže byla tento rok zvolena modelka Ines de la Fressange. Manželka francouzského prezidenta Carla Bruni-Sarkozy v tomto žebříčku obsadila až páté místo.

O výsledcích módní ankety referoval server britského listu Daily Telegraph.
Dvaapadesátiletá Ines de la Fressange prý podle serveru ztělesňuje dokonalý pařížský půvab. Oceněna byla za dokonalou a decentní eleganci v městském stylu.

De la Fressange si vybírá převážně šaty klasických střihů v tlumených barvách, na kterých nejsou viditelné názvy módních značek. Ve volném čase nejraději chodí v džínech, tvídovém kabátě a lodičkách bez podpatku.

Tato bývalá modelka firmy Chanel, módní návrhářka a lvice salonů, je v pařížských módních kruzích dobře známá. Do světa modelingu se vrátila letos po více než desetileté přestávce. V současnosti pracuje pro návrháře Jeana Paula Gaultiera, který je přezdíván král francouzské módy, a pro francouzskou značku Roger Vivier.

Modelka Ines de la Fressange byla zvolena nejelegantnější Pařížankou
Autor: ČTK

Ines Marie Laëtitia de Seignard de La Fressange se narodila v roce 1957. Její kariéra na přehlídkových molech začala v roce 1975 a v osmdesátých letech se stala tváří parfému značky Coco Chanel.

V roce 1990 se provdala za italského podnikatele Luigiho d'Ursa, se kterým má dvě dcery. Kmotrou jedné z nich je monacká princezna Caroline.

Autor: ČTK