Luxusní materiál, který vás zahřeje? Kašmír! | Pro ženy | Blesk.cz

Luxusní materiál, který vás zahřeje? Kašmír!

12. listopadu 2017 | 06:00

Na podzim a zimu se vyplatí investovat do materiálů, ve kterých nepromrznete. Mezi ně patří určitě vlna a pak také kašmír. Jak takový kousek vybírat a na co si dát pozor?

Kašmír je velmi luxusní materiál. Získává se ze srsti kašmírských koz, a to už přes 2000 let. Do Evropy se však tento materiál dostal až v 19. století. Z kašmíru se momentálně vyrábějí kabáty, nejrůznější svetry, šály a čepice. Nejčastěji tyto kousky naleznete v neutrálních barvách, jako jsou černá, šedá a béžová, a to zejména kvůli tomu, aby se daly dobře kombinovat.

Jak vybírat

Pokud se rozhodnete investovat alespoň do jednoho kašmírového kousku, při jeho výběru dávejte pozor na složení. Některé obchody nabízejí pod označením kašmírový kabát úplně něco jiného. O kabátu s dvaceti procenty kašmíru se rozhodně nedá říci, že by se jednalo o kašmírový kabát. Aby vám kousek dlouho vydržel, byl příjemný na dotek a opravdu vás zahřál, musí jeho složení obsahovat alespoň padesát procent kašmíru.

Jak se o něj starat

Kašmírové kousky rozhodně nepatří do pračky ani do sušičky. Nejlepší je vyprat je v ruce ve studené vodě s jemným práškem. Sušit je pak můžete na rovném povrchu. Díky tomu nemusíte vytahovat žehličku, která kašmíru také příliš nesvědčí. Co se týká skladování, na ramínko zapomeňte. Kašmírový kousek pěkně složte a uložte ho do poličky nebo šuplíku.

Svůj kašmírový kousek si můžete vybrat v naší fotogalerii:

Ester Geislerová: Z dcery mi roste foodblogerka

Autor: Markéta Tošnarová
Diskuse ke článku
.
Související články