Čtvrtek 23. března 2023
Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel
Oblačno 17°C

5 zimních stylistických triků, které vám usnadní život a vylepší outfit! Influencerka radí, jak na to

3. ledna 2023 | 05:00

„Nejde jen o to, co si obléknete, ale i o to, jak to nosíte. Dobrý styling dokáže zachránit nejeden outfit,“ říká slovenská influencerka Mirka a my nemůžeme jinak než souhlasně přikyvovat. Jak ale přeměnit svůj outfit na absolutně dokonalý?

Perfektní look nemusí nutně znamenat nákupní honbu za zbrusu módními trendy a přemíru nového oblečení. Kouzlo a základ úspěchu tkví především v tom, jak si efektivně poradit se stávajícími kousky ve svém šatníku. A že stačí opravdu málo, dokazuje Miroslava Dobiš Michalková ve svých praktických video návodech na instagramovém účtu fashionspy.sk.

Jak nosit zimní pokrývky hlavy, které budou dominovat vašemu looku? Na to se podívejte ve videu:

Video se připravuje ...
 • VIDEO: Videohub/Kristýna Juřicová

Její počínání na sociálních sítích vzhledem k letitým zkušenostem módní stylistky a kreativní konzultantky baví a inspiruje bezmála 135 tisíc fanoušků. Videa, ale i stylistické rady na fotografiích mají něco navíc: profesionalitu, šmrnc, tipy cílené na ženy napříč generacemi, ale především citlivý vkus pro módu. Absolutní mix inspirace, který plyne z Mirčina vztahu k módě: „Vizuální stránku života citlivě vnímám už od narození, a to ve všech jejích podobách. Nejde však skrze moje oči, ale srdce. Prostřednictvím vnějšího vnímání svou osobností ukazujeme pak světu o mnoho víc, než si vědomě myslíme, a formulujeme tak nevědomě i svůj život,“ popisuje influencerka.

A kterými radami se řídit, abyste byla se svým každodenním lookem opravdu spokojená? Těchto 5 stylistických triků vám nejen přemění outfit na doslova prémiový, ale také vám usnadní dost ranního trápení. Díky, Mirko!

Trik s rolákem

„Změnilo mi to život,“ opakuje se v komentářích pod Mirčiným nošením roláku. A dost možná i vám. Pokud chcete jemný rolák obepínající siluetu nosit o něco elegantněji, zahněte ho dovnitř místo ven, jak nás učily maminky již od dětství. Nebude se tolik krčit, a navíc vyniknou vaše šperky.

Falešný košilový i úpletový límec

Ráda vrstvíte košili, ale pod svetrem se stává tolik neforemnou, že vás ráno přivádí k šílenství? Místo ní zvolte tričko s výstřihem do V či tílko a na něj oblékněte takzvaný falešný košilový límeček. Můžete si ho pořídit z obchodu nebo vytvořit z jakékoliv staré košile, která by vám jen překážela v šatníku či by putovala do útrob popelnice. Můžete ho nosit nejen pod svetry, ale i pod úpletové šaty, dokonce i stylovou mikinu.

REDAKČNÍ TIP: Pokud chcete docílit většího tepla nebo nemáte příliš v oblibě šály a šátky, zkuste úpletový límec, který se bude vyjímat zpod vašeho vlněného kabátu či péřové bundy.

Mirčiny příklady stylistických rad naleznete v naší fotogalerii. Inspirovat se také můžete nákupními tipy!

Dva elegantní způsoby vázání pásku na kabátu

„Když zavážete jakýkoliv kabát klasicky ledabyle, nikdy nebude vypadat luxusně,“ říká v návodu influencerka a radí, že elegantně bude vyznívat tehdy, když na jedné straně vytvoříte smyčku a druhou stranu skrze ni provlečete. Jak dodává, je to velmi jednoduché, ale efektní. Druhý způsob spočívá v ploché mašli. Je to sice náročnější způsob, ale za pár vyzkoušení už tento postup budete mít pevně v rukou. Jak na to? To se dozvíte v následujícím videu:

Velký výběr stylových módních kousků najdete na našem internetovém srovnávači Zboží Dáma.

Autor: Žaneta Podlahová
Video se připravuje ...