Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Oblačno, sněžení 0°C

Magické kouzlo zenu: Vyberte si šperk, který vás nabije energií

9. června 2016 | 06:00

Nezáleží na tom, jestli začínáte den pozdravem slunci nebo raději kávou. Energie těchto šperků nabije každého.

Zázračná semínka

Ochranu a léčebné účinky přinášejí svému nositeli hlavně ty ručně vyráběné, které kombinují sílu polodrahokamů a dalších materiálů, jako jsou například semínka rudrakshi. Korálky ze semínek rudrakshi v sobě mají duchovní a léčivé účinky a vytvářejí pozitivní energii pro tělo, mysl i duši. Někteří dokonce věří, že dokážou změnit karmu člověka a vést ho po správné životní cestě. Přírodní semínko pochází z věčně zeleného stromu Elaeocarpus ganitrus, který roste od úpatí Himálaje přes Nepál a Indii až po jihovýchodní Asii. A rudrakshi v překladu znamená "boží slzy".

Z čeho vybírat?

Shamballa náramky seženete nejen ve specializovaných obchodech, ale také v řadě módních řetězců. Kromě toho, že jsou právě teď in, symbolizují osvícení, mír a dokonalost spjaté s meditací. Dále si můžete pořídit takzvané Buddhovy náramky, které mají 21 kulatých korálků. Ty slouží k meditaci. Počet vychází z buddhistické modlitební tradice.

Oblíbené jsou i mala náhrdelníky, které se původně používaly ke zvláštnímu stylu meditace s názvem Japa, což znamená v překladu "recitovat".

Vyberte si některé z magických šperků v naší fotogalerii!