Nelíbíte se sami sobě? Možná děláte zásadní módní chyby | Pro ženy | Blesk.cz

Nelíbíte se sami sobě? Možná děláte zásadní módní chyby

 • Některé módní chyby vám mohou pěkně zavařit.
  29. října 2013 | 06:00

  Díváte se na sebe do zrcadla a něco se vám prostě nezdá? Připadá vám, že vypadáte starší, než jste, přibyla vám kila a zkrátka se sami sobě nelíbíte. Na vině je nejspíš váš šatník a chyby, které děláte při oblékání.

 • Chyba: Černo černá


  černé šaty
  Černá barva je skvělá, je elegantní a dokáže opticky zeštíhlit postavu, jenže s přibývajícím věkem si na ní musí člověk dávat pozor. Čím je pokožka starší, tím bledší a také křehčí je a černá barva s ní vytváří příliš silný a drsný kontrast. Vyvarujte se tedy svého oblíbeného kompletu černé s černou a raději jednotvárnou plochu rozbijte barevným šátkem či náhrdelníkem, který rozzáří obličej.
 • Chyba: Příliš dlouhá sukně


  žena v sukni
  Nemůžete si dovolit mini sukni? Nejste sama, ale neznamená to, že musíte nosit sukně v délce ke kotníkům. Ta je totiž tím nejlepším způsobem, jak si přidat kila i roky. Mnohem lépe vám poslouží pouzdrová sukně v midi délce, sahající do půlky lýtek. Bude působit elegantně i sexy a to i v případě, že máte trošku větší zadeček.
 • Chyba: Špatná velikost podprsenky


  Podprsenka
  Říkáte si, že co je ve spodu, na tom příliš nezáleží? Opak je pravdou. Špatná velikost podprsenky deformující prsa ovlivní celý váš vzhled. Příliš zaříznutá podprsenka vytváří faldíky a také nepřirozeně „přeřezává“ postavu, takže budete působit menší, než jste. Naopak volná podprsenka, která nedrží prsa, způsobuje optické nabytí kil a také nepěkné držení těla.
 • Chyba: Strečové džíny


  Džíny
  Strečové džíny jsou zajisté pohodlné, ale ne všichni si je mohou dovolit. Příliš strečové materiály dávají vyniknout nedokonalostem postavy, snáze se vytahují a nedrží tvar. Vlastníte-li tedy nějaký ten faldík a prostorově výraznější pozadí, raději než po džínech s velkým množstvím elastanu, sáhněte po těch, které pevně drží tvar a dokáží vaši postavu formovat.
 • Chyba: Příliš výrazné obroučky brýlí


  Brýle
  Tmavé obroučky brýlí jsou stále moderní, ale dříve než si je pořídíte, promyslete si, zda právě vám budou slušet. Tmavé a silné obroučky bohužel podtrhují nedokonalosti pleti, vrásky a také tmavé kruhy pod očima. Právě proto jsou vhodnější pro mladší nositele. Čím starší jste, tím byste naopak měli na mohutnosti brýlí ubírat a jít spíš více směrem k nenápadnosti nebo alespoň volit jemnější barevnost.
 • Chyba: Příliš velký dekolt


  Výstřih
  Pokožka na krku a také v dekoltu stárne jako jedna z prvních a tak se už brzy po 30 roce mohou objevovat jemné vrásky a linky, na které není potřeba upozorňovat. Není-li váš krk už v plné kondici, snažte se vyhýbat výstřihům hlubším, než je 15 centimetrů a jeho odhalování. Místo toho volte raději košile, jejichž límeček na sebe připoutá pozornost, doplňujte topy šátkem nebo výrazným náhrdelníkem.
 • Chyba: Příliš robusní podpatky


  Podpatky
  Ano, boty na platformě a se širokými podpatky jsou pohodlnější, než klasické lodičky. Bohužel ale působí na nohou těžkopádně a přidávají tak kilo spodní části těla. Vsaďte na kvalitu, dopřejte si pro výběr těch správných lodiček dostatek času a rozhodně na nich nešetřete, i mezi botami na užším podpatku se najdou ty, které budou pohodlné.

Diskuse ke článku
.