Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

8 věcí, kterých se vyvarovat při výběru podprsenky!

7. března 2012 | 14:10

Dbejte o své zdraví a zaměřte se na následující možné problémy, jako jsou bolesti hlavy, zad, nebo šíje. Nikdy jste se nezamyslela, zda-li si podprsenku vybíráte správně? Pak vám přinášíme osm věcí, kterým při výběru spodního prádla musíte říct bezpodmínečně NE!

PRVNÍ NE

Volný obvod, který si v průběhu dne musíte upravovat. Je-li obvod volný, zadní díl se posouvá vzhůru k lopatkám a prsa potom zákonitě „padají" dolů. Postava vypadá silnější, méně souměrná. Páteř a ramena trpí.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Při zkoušení vzpažte. Obvod podprsenky musí zůstat beze změn, nesmí se posunout nahoru a prsa nesmí v žádném případě "vyklouznout" pod košíčky.

ŘEŠENÍ:

Zvolte menší obvod. Je-li vám dobře košíček, pak sáhněte po velikosti s menším obvodem a zároveň větším košíčkem (př. 80 B nahraďte velikostí 75 C)

Takto rozhodně ne!

DRUHÉ NE

Při zavazování bot nebo dobíhání autobusu prsa „vypadnou" ven z košíčků.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

V kabince se předkloňte, nebo několikrát poskočte a zkontrolujte výsledek. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, opakujte tentýž postup v přiléhavém tričku světlejší barvy. To ukáže vše.

ŘEŠENÍ:

Vyzkoušejte jiný tvar košíčku - vyšší, uzavřenější. Případně zvolte hlubší košíčky, obvod zachovejte (př. velikost 80 B nahraďte velikostí 80 C).

TŘETÍ NE
Je to sice sexy, ale takhle to doopravdy vypadat NEMÁ!
Je to sice sexy, ale takhle to doopravdy vypadat NEMÁ!

Podprsenka „přeřezává" prsa, přechod mezi košíčkem a prsy není hladký.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Na prádlo oblečte přiléhavé tričko světlejší barvy, stoupněte si rovně a několikrát zakružte pažemi, potom se prohlédněte z boku v zrcadle. Linie přechodu z košíčků na prsa musí být plynulá, pěkně zaoblená. Nezapomeňte, že máme pouze dvě prsa, čtyři nejsou přípustná!

ŘEŠENÍ:

Zvolte větší košíček, velikost obvodu zachovejte (př. velikost 80 B nahraďte velikostí 80 C). Další možnost je, že vám nevyhovuje tvar košíčků, proto zkuste jiný.

ČTVRTÉ NE

Košíčky v dekoltu odstávají, tvoří se „kapsy".

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Oblékněte prádlo a několikrát zakružte pažemi, potom si stoupněte rovně, paže podél těla. Při pohledu na dekolt musí být linie hladké, prsa pěkně zaoblená a košíčky vyplněné. Máte-li v košíčku volné místo, okraj v dekoltu odstává a tvoří se tzv. kapsy, není to správná volba.

ŘEŠENÍ:

Zvolte menší košíček, velikost obvodu zachovejte (př. velikost 80 B nahraďte velikostí 80 A).

PÁTÉ NE
Takto rozhodně ne!

Prsa „přetékají" z košíčků v podpaží, košíček nepojme celé prso, kostice tlačí do měkkých tkání prsa.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Při pohledu do zrcadla je problém okamžitě viditelný, při pochybnostech si poskočte, zakružte pažemi, předkloňte se. Pokud se prsa do košíčků nevejdou, jak mají, okamžitě to poznáte.

ŘEŠENÍ:

Nejdřív vyzkoušejte stejný model s hlubším košíčkem. Pokud ani to nepomůže, zvolte jiný střih (tvar kostice). Košíček musí pojmout celé prso a kostice jej musí celé obejmout (má končit až v podpaží).

Anketa
Udělala jste někdy chybu při výběru podprsenky? Jakou?
Volný obvod
28 %
Prsa, vypadávající z košíčků
31 %
Podprsenka přeřezávající prsa
10 %
Odstávající košíčky
23 %
Příliš utažená/volná ramínka
9 %
Hlasovalo: 885 čtenářů
Děkujeme za Váš hlas!

ŠESTÉ NE

Příliš utažená ramínka se zařezávají do šíjových svalů a často mohou být příčinou bolesti hlavy i páteře a špatného držení těla.

Správné nastavení ramínek zformuje tvar prsou, usadí je v očekávané výšce, a tím opticky zeštíhlí postavu. Zvýší pohodlí a eliminují zdravotní problémy.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Příliš utažená ramínka nosí většinou ženy s velmi volnými obvody. Tímto způsobem nesprávně řeší požadovanou výšku upevnění ňader.

ŘEŠENÍ:

Pokud nosíte kvůli lepší fixaci hodně utažená ramínka, zvolte menší obvod. Ten váhu prsou udrží ve správné výšce, ramínka pak slouží už jen jako menší podpora. Pro velká a těžká prsa doporučujeme ramínka rozšířená, měkce podložená. Ta zvýší komfort nošení.

SEDMÉ NE

Příliš volná ramínka sklouzávají z ramen a nepomáhají při fixaci prsou.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Volná ramínka při pohybu padají z ramen.

ŘEŠENÍ:

Sklouzávající ramínka mohou mít dvě příčiny - chybně nastavenou délku, nebo tvar a šířku. V prvním případě upravte délku ramínek tak, aby byla dostatečně pružná, nezařezávala se do kůže, ale nepadala. V druhém případě zkuste střih podprsenky s jiným umístěním ramínek na zadním dílu (bude blíž k zapínání). Zvolit také můžete speciální sponku, která ramínka na zádech spojí a zafixuje.

OSMÉ NE

Kostice nepřiléhají k hrudníku. V extrémních případech mohou prsa „propadávat" dolním okrajem podprsenky.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Několikrát vzpažte. Potom si sáhněte pod spodní okraj podprsenky. Pokud sedlo nepřiléhá pevně k tělu a volně vsunete prsty pod kostice, potřebujete jinou velikost.

ŘEŠENÍ:

Vyzkoušejte hlubší koš, eventuálně pevnější obvod. V některých případech může jít také o nevyhovující tvar košů.

Vyberte si tu svou!

Barevná, klasika, s krajkou.. Možností je nepřeberné množství. Důležité ale je, aby vám správně seděla!

Autor: ema, zdroj: charme, triola