Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

Nenechte se vyždímat letními teplotami. Vyzkoušejte naše tipy, které vás osvěží

.
10. srpna 2022 | 00:00
Prezentace klienta |

Léto je nejoblíbenějším ročním obdobím většiny Čechů, a to především díky slunečnému počasí. Samotné teplo může být občas nepříjemné nebo nám dokonce způsobovat zdravotní problémy. Proto přinášíme tipy, které vám pomohou zvládnout vysoké teploty a užít si léto naplno.

První krok? Hydratace!

Hydratace je opravdu důležitá, a to nejen během velkých veder. Má pozitivní vliv na kvalitu našeho imunitního systému, zažívání i momentální náladu. Zároveň zanechává pleť zářivou a zdravou. To stejné platí pro vlasy. V podstatě všechny buňky lidského těla potřebují vodu, aby správně fungovaly. Proto je nezbytné, abyste se obzvláště během léta pravidelně hydratovali.

Mimo pití vody a doplňování tekutin je skvělé konzumovat i potraviny bohaté na elektrolyty, což jsou důležité minerály, které pomáhají v těle vodu udržovat. K průběžnému dodržování pitného režimu skvěle poslouží nejen ovoce, zelenina, voda, ale také letní nesycené limonády, které potěší chuťové pohárky. Základem je mít k dispozici správně vychlazený nápoj.

Cappy Lemonade bezový květ
Autor: Coca-Cola Česká Republika s.r.o.

Vyzkoušejte novinku Cappy Lemonade bezový květ! Tato neperlivá limonáda s příchutí květů černého bezu a citronu s nízkým obsahem cukru bude jednoznačně vaším oblíbeným letním drinkem! Nejenže vás skvěle osvěží, ale navíc uděláte i něco pro své tělo. Bezinková příchuť je mezi Čechy zaslouženě oblíbená a má i příznivé účinky na zdraví. Cappy Lemonade bezový květ seženete v praktickém balení 400 ml nebo ve výhodné variantě 1,25 litru, která je vhodná pro každou oslavu s přáteli či rodinné setkání.

Přísun chladného vzduchu či vodní radovánky

Pokud zrovna nejste fanouškem zabudované klimatizace, dobře poslouží i menší ventilátor, který můžete nasměrovat a umístit do bytu dle vaší potřeby. Pokud ani to nepomůže, zkuste návštěvu bazénu nebo koupaliště. Ideálním řešením je také rychlá studená sprcha.

Osvěžte se i v centru města

Pokud zrovna nepatříte ke šťastlivcům, kteří horké letní dny mohou trávit pouze u vody, zkuste osvěžení, které najdete dokonce i v centru některých měst. V posledních letech přibývá vodních rozprašovačů, které skvěle osvěží, ale zároveň nezničí make-up ani nenamočí oblečení. S těmito tipy se i v největších vedrech budete cítit skvěle.