6 zásad správného opalování: Znáte je? | Pro ženy | Blesk.cz

6 zásad správného opalování: Znáte je?

 • description
  description
  description
  description
  1. června 2016 | 06:00

  Pokud chcete i vy být letos v létě v kurzu, vsaďte na bronzové opálení. Myslete ale také na to, že opalování není zdravé, proto byste měli dodržovat určité zásady zdravého opalování.

 • 1. Hydratujte pokožku týden předem

  Autor: profimedia.cz

  Už týden před začátkem dovolené, na níž se budete intenzivně slunit, byste měli začít s hydratací kůže. Denně používejte hydratační tělová mléka a krémy na obličej. Vaše pokožka se musí připravit na sluneční paprsky a UV záření, které kůži vysušují. Nezapomínejte na hydratace zevnitř a dodržujte pitný režim.

 • 2. Přes poledne buďte ve stínu

  Autor: Shutterstock.com

  Právě během poledne je sluneční aktivita nejsilnější – proto se v tuto dobu na přímém slunci zdržujte minimálně. Nezapomínejte na to, že spálit se dá i ve stínu. Sluneční paprsky se totiž odrážejí například od vody, betonu nebo od písku. Proto vždy používejte opalovací krémy s ochranným faktorem třicet. Stejné opatření dodržujte i v případě, že je slunce schované pod mraky.

 • 3. Na slunění se včas připravte

  Autor: Shutterstock.com

  Nenatírejte se až na pláži nebo na koupališti. Krémy a opalovací oleje naneste ideálně půl hodiny před opalováním. Teprve pak budou tyto přípravky účinné. Pravidelné natírání by se mělo opakovat každé 2 až 3 hodiny a pokaždé, když vylezete z vody. I když používáte voděodolný krém, jeho vrstva se může koupáním narušit.

 • 4. Začněte s opalováním už před dovolenou

  Autor: shutterstock.com

  Je dobré už pár týdnů před dovolenou začít s pravidelným lehkým opalováním. K tomu přidejte pití mrkvové šťávy nebo tabletky s karotenem a na plážích pak brzy zapadnete mezi domorodce. Ale pozor, všechny přípravky na udržení barvy konzumujte v rozumné míře.

 • 5. Otestujte alergii

  Autor: 

  Mějte na paměti, že mezi 12 a 16 hodinou pochytáte 75 procent slunečního záření dne a že žádný prostředek vás neochrání úplně. Proto k slunění přistupujte rozumně. Pokud máte nevyzkoušený opalovací krém, nejdřív si ho trochu naneste na čtvereček kůže a nechte ho pár minut působit. Tak zjistíte, zda jste na něj alergičtí.

 • 6. Po opalování se hydratujte

  Autor: profimedia.cz

  Po opalování se vysprchujte a následně své tělo namažte takovým přípravkem, který prodlužuje opálení a navíc pokožku zklidňuje a zvláčňuje.

Autor: Prezentace klienta
Diskuse ke článku
.