Objevte novinky v kosmetice | Pro ženy | Blesk.cz
Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Super aktivní látky, které se staly hitem v kosmetice

4. října 2018 | 00:00
Prezentace klienta |

Kosmetické firmy v současnosti stále více investují do výzkumů a hledají  nové látky, které mají  blahodárný vliv na vaši pokožku.  Ti, kteří jdou s dobou a snaží se o ty nejlepší produkty s nejúčinnějšími látkami, si vybrali sněžnou řasu, mech a magnólii.

Víte, co je Sněžná řasa?

Je to jednobuněčná řasa, které se daří pod sněhem. Způsobuje charakteristické červené zbarvení sněhu. Jiné rostliny při nižších teplotách zahynou nebo utlumují metabolickou aktivitu. Červené řasy začnou produkovat více karotenoidů (červená látka), aby byly chráněny před UV zářením. Na jaře se řasa probudí, začne produkovat chlorofyl (zelená látka), začne opět absorbovat světlo a přemění ho na energii.

A jaké účinky má v kosmetice?

Lehce zesvětluje pigmentové skvrny a zesiluje kožní bariéru. Kůže je již po 14 dnech lépe hydratovaná a hladší po 28 dnech používání. Velmi dobře také stimuluje „Klotho“ tzv. gen dlouhověkosti. Nikoho tedy asi nepřekvapí, že letos získala ocenění za nejlepší aktivní látku.

Noční sérum se sněžnou řasou
Noční sérum se sněžnou řasou
Autor: Ryor

Mech – mechové buňky

Mech asi všichni známe, věděli jste ale, že mech patří mezi první pozemské rostliny, které jsou velmi odolné vůči měnícímu se prostředí? Má omlazující účinek, chrání pleť proti klimatickým změnám a posiluje kožní bariéru. Navíc zabraňuje ztrátě vody a zlepšuje hydrataci.  Již ve dvou týdnech se zlepší bariérová funkce pokožky a po měsíci se zjemní vrásky. Zároveň je to také „antistress“ pro pleť, podporuje odolnost vůči mrazům a znečištěnému vzduchu.

Protizánětlivá Magnólie

Extrakt z kůry magnólie obsahuje dvě protizánětlivé látky magnolol a honokio. Vzácný extrakt dokonale chrání pleť proti zánětu a redukuje začervenání. Neutralizuje faktory stárnutí, zmenšuje vrásky kolem očí a zlepšuje hydrataci pleti.

Denní sérum s magnólií a mechem
Denní sérum s magnólií a mechem
Autor: Ryor