Tajemství dokonalé řasenky: Po půl roce ji vyhoďte a nepůjčujte ji kamarádce!
Obejde se bez ní jen málokterá z nás. Ale většinou děláme při výběru maskary a zacházení s ní stejné chyby dokola. Víme, čeho se vyvarovat!
Po půl roce ji vyhoďte
Řasenka má sice datum expirace i několik let, ale kromě data vyraženého na obalu najdete na produktu také obrázek krému s údajem, kolik měsíců po otevření ho můžete bez obav používat. U řasenky je to pouhých šest měsíců! Jakmile tedy půlrok uplyne, bez milosti ji vyhoďte. Množí se v ní totiž bakterie a delším používáním riskujete oční infekci. Varovat by vás mělo už jen to, že u 79 procent řasenek testovaných po 6 měsících používání byly uvnitř objeveny plísně.
Nepumpujte!
Častým zlozvykem při práci s řasenkou je, že kartáčkem uvnitř několikrát „zapumpujete“ nahoru a dolů, abyste ho co nejvíce obalila barvou. Jenomže tak se dovnitř dostane spousta vzduchu, kvůli kterému řasenka rychleji vysychá. Přestaňte pumpovat – místo toho aplikátor vytahujte krouživým pohybem a na konci z něj přebytečnou barvu otřete o vršek řasenky.
Kamarádce nepůjčovat!
I když byste se s kamarádkou podělila o všechno, na co si vzpomenete, řasenku si nechte jen pro sebe. Každá z nás má totiž na řasách „své“ bakterie, které nám nevadí, ale někomu jinému by mohly způsobit nepříjemnou oční infekci. Ohledně kosmetiky, a řasenky obzvlášť, buďte trošku sobecká.
Chválu berte s rezervou
Pokud si někdo kolem vás nemůže vynachválit konkrétní značku a typ řasenky, není bohužel zaručeno, že bude sedět i vám. Každá z nás má totiž jinou hustotu, délku a kvalitu řas, takže to, co vyhovuje kamarádce nebo kolegyni, může být pro vás naprostá katastrofa.
Vždy se odličujte
Nezáleží na tom, jak moc jste unavená, opilá nebo lenivá, do postele byste nikdy neměla jít s neodlíčenou řasenkou. Kromě toho, že se barvou obalené řasy přes noc polámou a zničí, ohrožujete také svůj zrak. Řasenka na řasách totiž během noci vyschne a začne se drolit. Tvrdá řasa se pak může během spánku dostat do oka a poškrábat rohovku.
Nepodceňujte složení
Řasenku znaly už starověké Egypťanky, které ji vyráběly ze speciálního černidla známého pod názvem „kohl“, vody, medu a krokodýlího trusu. Ten v dnešních řasenkách naštěstí už nenajdete, zato obsahují rozemleté rybí šupiny, které se kvůli perleti přidávají i do jiných kosmetických produktů. V jejich složení můžete bohužel najít také měď, která je (s výjimkou právě řasenek) v kosmetických produktech zakázaná. Pokud se těmto ingrediencím chcete vyhnout, sáhněte po přírodní kosmetice.