Barvy roku 2016: Vládnout bude kombinace světle modré s růžovou! | Pro ženy | Blesk.cz

Barvy roku 2016: Vládnout bude kombinace světle modré s růžovou!

 • description
  description
  description
  description
  5. ledna 2016 | 06:00

  Stejně jako pro každý rok, i pro ten letošní vyhlásila společnost Pantone barvu, která bude nejvíce trendy. Zatímco roku 2015 kraloval odstín Marsala, rok 2016 se vůbec poprvé dočkal ne jedné barvy, ale kombinace dvou: Rose Quartz a Serenity. Chcete-li být trendy, kombinujte světle růžovou s blankytně modrou. Jaké další barvy budou podle Pantone trendy na jaře letošního roku?

 • Rose Quartz

  Nevinně růžová je vyloženě ženskou barvou a kosmetiku v tomto tónu naleznete snad u každé značky. Dovolit si ji můžete v podobě očních stínů i na rtech, ale nepřehánějte to, ať nevypadáte jako princezna, která zapomněla zestárnout. Dokonale pak samozřejmě vypadá na nehtech, kde ji můžete nosit, ať je vám dvacet nebo šedesát.

 • Peach Echo

  Broskvová barva se na barevné škále pohybuje někde mezi růžovou a oranžovou a sluší jak brunetkám, tak blondýnkám. Na nehtech bude vypadat velmi svěže a rozhodně se vyplatí zkusit, jak by sedla vašim rtům. V každém případě ale sáhněte po tvářence, která má podobný odstín. Na jaro je jako stvořená.

 • Serenity

  Blankytně modrá v kombinaci s Rose Quartz určuje barevné trendy letošního roku, a proto byste se měla vybavit alespoň jedním kosmetickým produktem v tomto odstínu. Jestli jste spíš konzervativní, sáhněte po laku na nehty. Odvážné dámy si ale můžou vyzkoušet, jestli by jim v podobném tónu neseděly i linky nebo oční stíny. Kosmetické firmy se pak nezalekly ničeho a v odstínu Serenity vymyslely i rtěnku. Troufnete si na ni?

 • Snorkel Blue

  Tmavě modrá barva nevyjde z módy snad nikdy – a neděje se to ani letos. Nejlépe vypadá na nehtech, ideálně v kombinaci s klasickou červenou. S očními linkami a stíny už je to riskantnější a je potřeba doladit k ní celkové líčení a outfit, ale pokud to dokážete, bude vypadat velmi luxusně a elegantně. Jen ji nechte líčení dominovat a máte vyhráno!

 • Buttercup

  Sytě žlutá barva nesmí na jaře chybět a nechybí ani v kolekci trendů 2016. I když se vám možná líčení se žlutou zdá přehnané, působí velmi mladistvě, svěže a dokáže celkový look rozzářit. Kombinujte ji s méně výraznými barvami a vždy jí dopřejte jen drobný detail, pomocí kterého vynikne, ale nebude působit příliš výrazně.

 • Limpet Shell

  Nádherný tyrkysový odstín oceníte hlavně v dny, kdy už se jaro bude pomalu střídat s létem. Vypadá to, že oblíbený mint odstín letos nahradí právě tyrkysová, a rozhodně si není na co stěžovat. Nenanášejte ji na celé víčko, pokud nechcete působit příliš retro, na oční linky v tomto odstínu si ale klidně troufněte. Dokonale pak vypadá na nehtech, protože ruce i nehty opticky prodlouží.

 • Lilac Grey

  Jeden z padesáti odstínů šedi určitě musel být i tento – dokonale totiž kombinuje elegantně šedivou s něžnou lila, a vytváří tak studený odstín, který dokonale sedne všem zralým ženám. Nebojte se ho použít na víčka, ale klidně i na rty, pokud je nemáte příliš úzké. V kombinaci s černobílým outfitem je tento odstín jasná trefa do černého.

 • Fiesta

  Zářivě červená barva s oranžovým podtónem letos vystřídá klasickou rudou. Dominovat by samozřejmě měla na vašich nehtech i rtech. Ovšem pozor – oranžový podtón příliš nelichotí barvě zubů. Pokud je nemáte dokonale bílé, nebude tohle barva pro vás.

 • Iced Coffee

  Nude béžová je univerzální barva, která by vám měla slušet, ať máte jakýkoliv tón pleti i barvu vlasů. Letos by vám určitě neměly chybět oční stíny v této barvě. S rtěnkou je to složitější, protože hnědý podtón nesluší každému. Lak na nehty se u vás ale určitě neztratí.

 • Green Flash

  Poslední z trendy barev: zářivě zelená. Je odstínem pro skutečně odvážné ženy. Jen u málo kosmetických firem najdete v tomto zastoupení i pouhý lak na nehty, přesto se dají v tomto velmi zeleném odstínu sehnat i oční linky nebo řasenka. Chcete-li být skutečně trendy, jděte do toho!

Diskuse ke článku
.