Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Světové ideály krásy: Ve které zemi milují vosí pas a kde široké boky?

 • description
  description
  description
  description
  23. srpna 2015 | 06:00

  Jak si představují postavu snů v Mexiku, Egyptě nebo v Holandsku? Osmnáct grafiček z osmnácti různých zemí dostalo za úkol upravit pomocí počítačového programu stejnou fotografii ženy tak, aby byla pro obyvatele dané země co nejpřitažlivější. Cílem tohoto originálního projektu bylo zjistit, co v konkrétní zemi považují za ideál krásy a jaký tlak to na ženy vytváří. Jak to celé dopadlo?

 • Holky jako lunt

  Kde mají nejraději ultraštíhlé ženy? Bezkonkurenčně v Itálii a Číně. Žena na fotce z Číny váží 43,7 kilogramu a při její výšce 165 cm je její BMI jen 17. Taková hodnota je už označována za anorexii.

 • Ženy kyprých tvarů

  Ženy "krev a mlíko" jsou nejatraktivnější pro Španěly. Podle odhadů váží žena na fotografii cca 70 kilogramů. Dále plnější tvary preferují také ve Venezuele, Kolumbii, Peru a Rumunsku.

 • Vosí pas

  V Egyptě, Mexiku, USA a Sýrii si muži všímají především žen s útlým pasem a širšími boky. Taková postava je v těchto zemích považována za naprostý ideál.

 • Štíhlé ženy

  Ani vyhublé, ani oplácané. Zlatou střední cestu podle všeho preferují ve zbývajících zemích, které se průzkumu zúčastnily: Velká Británie, Filipíny, Jihoafrická republika, Srbsko, Ukrajina, Argentina a Holandsko. Rozdíly v jednotlivých fotkách jsou zde minimální, liší se nejvíce v barvě vlasů. V Holandsku a na Ukrajině mají rádi zrzky a na Filipínách zase tmavovlásky.

Autor: luh
Diskuse ke článku
.