Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Jasno 23°C

5 triků v líčení, díky kterým nebudete vypadat unaveně

 • description
  description
  description
  description
  8. dubna 2015 | 06:00

  Také tak nenávidíte, když se vás po ránu někdo zeptá: "Vypadáš unaveně, nejsi nemocná?" A to obzvláště v případě, že jste před chvílí strávila pěkných pár desítek minut v koupelně u zrcadla ve snaze, abyste rozhodně nevypadala unaveně. Trikem je zařadit do svého líčení pár kroků, díky kterým budete už pokaždé vypadat tak, jako že jste prospala 10 hodin, i když jich ve skutečnosti bylo jen 5.

 • Pozvěte do boje hydratační krém

  Dehydratovaná pokožka je tím hlavním důvodem, proč vypadáte unaveně a ztrhaně. Opakovat vám, jak důležitý je pitný režim, je už určitě zbytečné, ale i tak občas zapomínáme na to, že pleť je potřeba hydratovat i zvenčí. Po ranním vyčištění pleti proto nezapomínejte na hydratační krém, ideálně s nějakou "vychytávkou" v podobě SPF nebo podkladové báze, abyste ušetřila nutnost nanést další produkt. Naším favoritem je novinka Nivea Make-up Starter, který v sobě kombinuje ty nejlepší vlastnosti hydratačního krému a podkladové báze pod make-up.

 • Najděte si konečně dokonalý make-up

   

  Nic vás neudělá starší a unavenější než špatný make-up. Ať už máte odstín, který úplně nekoresponduje s vaší pletí, konzistenci, která ji vysušuje, nebo naopak ucpává, nebo si ho dáváte příliš mnoho, je to vidět víc, než si myslíte. Vyberte si správný odstín i krycí schopnost make-upu a naučte se ho aplikovat kosmetickou houbičkou nebo štětcem, které ho dokážou do pleti zapracovat mnohem lépe než vaše prsty. Budete vypadat přirozeně a svěže.

  Poradíme vám, jak si vybrat make-up v drogerii. • VIDEO: Adam Balažovič
 • Udělejte si čas na tvářenku

  I když spěcháte sebevíc, protože ve školce, kterou máte 10 minut od bytu, máte být za 5 minut, jinak si opět vyslechnete, že "zase jdete pozdě", najděte si minutku na nanesení tvářenky. Nebo si ji alespoň přihoďte do kabelky a doličte se v práci. Tvářenka je totiž produktem, který vám dokáže dát do vzhledu nádech malé holčičky, která právě přiběhla ze sáňkování. Vybírejte si takovou, která je sytě pigmentovaná, ideálně s nazlátlým shimmerem, a nanášejte ji štětcem. Naším tipem je tvářenka s rozjasňovačem od Dermacolu v krásném baby pink odstínu č. 8.

 • Nepřehánějte to s linkou

  Tlusté, sytě černé linky vám sice dají dramatický sexy pohled, ale hodí se spíš na večerní líčení. Tím spíš v případě, že už jste oslavila čtyřicítku. Zbytečně tlustá linka totiž vaše oči opticky zmenší a černá barva zase zvýrazní tmavé kruhy pod očima. Od čtyřiceti let tedy vyměňte černou linku za tmavě hnědou a malujte ji jen k linii horních řas. Vaše oči budou výrazné, ale opticky se zvětší místo toho, abyste si je zmenšila. Vyzkoušejte tekutou linku na oči od značky Artdeco, která se nerozmazává a s níž snadno namalujete opravdu tenkou linku, i když jinak nejste v "linkování" přeborník.

 • Zdřímněte si během dne

  Pochopitelně ne doslova, těžko si můžete dát během osmihodinové pracovní doby třikrát šlofíka. Dvě minuty na to, abyste si opravila make-up, ale pravděpodobně najít dokážete. Když si budete potřebovat odskočit, vezměte si s sebou kosmetickou taštičku, přepudrujte lesklá místa a opravte rtěnku, linky nebo tvářenku. Budete vypadat stejně dokonale a svěže jako po ránu. Náš tip: místo pudru použijte během dne matující papírky, které vás zbaví nežádoucího lesku a přitom vaši pokožku nezatíží další vrstvou líčidel.

Diskuse ke článku
.