S čím ve třiceti začít, abyste vypadala v padesáti skvěle? | Pro ženy | Blesk.cz

S čím ve třiceti začít, abyste vypadala v padesáti skvěle?

 • Chcete v 50 vypadat jako ve 30? Musíte se o sebe začít starat včas!
  5. listopadu 2014 | 06:00

  Modelka Cindy Crawford (48) zveřejnila na sociální síti fotku svého obličeje a všechny šokovala. Má totiž stejnou pleť, jakou měla ve třiceti - krásnou, svěží, bez vrásek. Ta přitom prý není zásluhou botoxových injekcí a plastických operací, ale pouze důsledné péče. S čím vším je potřeba ve třiceti začít, abyste vypadala stejně úžasně i v padesáti?

 • Skoncujte se zlozvyky

   

  Ve třiceti je nejvyšší čas rozloučit se se zlozvyky v podobě alkoholu a kouření. Kouření škodí vaší imunitě, chuťovým buňkám, vnitřním orgánům i pleti. Přestaňte se už konečně vymlouvat na stres a pusťte cigarety k ledu, stejně jako alkohol.

   

  Nemusí se z vás stát přímo abstinentka, ale bujaré pařby až do brzkých ranních hodin nechte „dvacítkám“. Alkohol totiž vysušuje pleť, která se stává citlivou, objevují se na ní vrásky a dostává nepěkně zašedlou barvu. Když už slavíte, nezapomínejte sklenice s koktejly prokládat čistou vodou, která dokáže zachránit škody napáchané nocí prohýřenou v baru.

 • Začněte žít zdravěji

   

  Na čase je také říci sbohem nepravidelné stravě plné „meníček“ z fast foodů. Uvědomte si, že kila půjdou po třicítce dolů zase o něco pomaleji a hůře, než když vám bylo dvacet. Když tedy teď naběhnete na zdravý životní styl, zhubnete natrvalo a váhu si bez problémů udržíte. Navíc jsou nezdravá jídla plná nasycených tuků a škrobů, které jsou doslova doslova zabijákem krásné pleti.

   

  Vysoké množství soli v těchto pokrmech zase může za to, že se ráno probouzíte opuchlá a navíc máte pod očima obrovské pytle. Naopak pravidelný pohyb vaši pokožku krásně prokrví a ta bude také pomaleji stárnout.

 • Žádné výjimky

   

  Inlight Bio čistící přípravek na obličej, 975 Kč, www.biorganica.cz
  Inlight Bio čistící přípravek na obličej, 975 Kč, www.biorganica.cz
  Po třicítce už by se vám nikdy nemělo stát, že byste šla do postele neodlíčená. A to bez výjimky. Ať budete sebevíc unavená, opilá nebo nemocná, vždy si najděte pár minut na to, abyste z obličeje důkladně odstranila veškeré líčení a nečistoty.

   

  Špatné nebo dokonce vůbec žádné odlíčení způsobí, že se vám ucpou póry, pokožka ztrácí schopnost přirozeně regenerovat a předčasně stárne. Citlivá pokožka očí se pak může podráždit a vy se budete ráno budit s černými kruhy pod očima.

 • Podpořte hydrataci

   

  Dermacol 3D Hyaluron Therapy Remodelační denní krém, 369 Kč, koupíte v síti drogerií
  Dermacol 3D Hyaluron Therapy Remodelační denní krém, 369 Kč, koupíte v síti drogerií
  Ve třiceti byste měla hydratační krémy vyměnit za přípravky, které pokožku vyživují pomocí vitaminů A a C. Ideálně pak takové, které obsahují kyselinu hyaluronovou, která udržuje hydrataci ve tkáních a zajišťuje obnovu přirozené pružnosti kůže.

   

  Samozřejmostí by měl být také oční krém, který minimalizuje vznik mimických vrásek v oblasti kolem očí a redukuje otoky i černé kruhy pod očima. Nejpozději ve čtyřiceti letech pak zařaďte také pleťové sérum, které přirozeně stimuluje tvorbu kolagenu v pleti.

 • Odstraňujte starou kůži

   

  L´Occitane Revitalizační cukrový peeling AROMACHOLOGIE, 895 Kč, koupíte na www.loccitane.cz nebo v prodejnách L´Occitane.jpg
  L´Occitane Revitalizační cukrový peeling AROMACHOLOGIE, 895 Kč, koupíte na www.loccitane.cz nebo v prodejnách L´Occitane.jpg
  Kolem třicítky je také nejvyšší čas zařadit do péče o pleť i pokožku celého těla pravidelné peelingy. Pokud máte smíšenou až mastnou pleť, můžete mechanické peelingy s mikročástečkami používat zhruba jednou za 1-2 týdny.

   

  U suché pokožky stačí provádět peeling zhruba jednou měsíčně. Odumřelé kožní buňky vaší pleti neumožňují dýchat a navíc není schopná do sebe vstřebávat všechny výživné látky, které se jí snažíte dodat prostřednictvím krémů a sér.

 • Starejte se o vlasy

   

  Vaše vlasy si zaslouží pravidelnou péči v jakémkoliv věku, ale zhruba od třiceti let se pokožka začíná promašťovat čím dál méně a důsledkem tak jsou také vlasy suché, bez života a bez lesku.

  Evolve Šampon pro barvené a suché vlasy, 309 Kč, koupíte na www.biooo.cz
  Evolve Šampon pro barvené a suché vlasy, 309 Kč, koupíte na www.biooo.cz

   

  Základem by mělo být mytí vlasů šampony bez silikonů, parabenů a ideálně i bez sulfátů. Vlasy byste si pak měla mýt dvakrát - napoprvé z nich odstraníte prach, špínu a stylingové přípravku a až při druhém mytí umyjete důkladně samotný vlas. Ten je poté potřeba zase „zavřít“ kondicionérem, opět bez silikonu a parabenů.

   

  Zhruba jednou týdně své hřívě dodejte výživu ve formě vlasové masky nebo olejového zábalu. Pravidelně také zastřihujte své konečky a barvení raději svěřte do rukou kadeřníka. Zaručujeme vám, že rozdíl poznáte okamžitě.

Diskuse ke článku
.