Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Jasno 23°C

SOS pro sluncem poškozené vlasy: Vše potřebné máte v lednici

 • S krásnými vlasy vám může pomoci banán, med nebo avokádo.
  15. srpna 2013 | 13:00

  Potřebujete rychlou pomoc pro vaše poškozené, suché a polámané vlasy? Spolehněte se na domácí recepty našich babiček. Před nanesením domácí masky si vlasy umyjte jemným šamponem, abyste z nich odstranili nečistoty, maz a prach, a poté je nechte volně proschnout. Masku pak nanášejte buď na suché, nebo vlhké vlasy, ale nikdy ne na zcela mokré, protože by se maska špatně dostávala do hloubky vlasů

 • Roztřepené konce


  ...
  Medová maska

  Horké letní slunce vám vysušilo vlasy a jejich roztřepené konečky vypadají jako štětec? Pomocníka, který vám dá konečky vlasů do pořádku najdete v kuchyni.

  Potřebujte
  1 lžíce medu
  1 žloutek
  1 lžíce olivového oleje

  Všechny ingredience smíchejte a na 15 minut naneste na poničené konečky nebo na celou délku vlasů. Pak opláchněte teplou vodou a jemným dětským šamponem, nechte volně proschnout.

  Kokosový olej
  Kokosovo-limetková maska

  Potřebujete
  1 lžíce kokosového oleje
  2 lžíce limetkové šťávy

  Smíchejte kokosový olej s limetkovou šťávou do hladké kaše a naneste na roztřepené konečky vlasů nebo na celou jejich délku. Nechte působit asi 15 minut a po té omyjte teplou vodou a jemným šamponem. Vlasy budou díky kokosovému oleji hezky hladké a zacelené, limetková šťáva jim pak dodá lesk.

 • Suché vlasy


  Káva
  Kávová maska

  Vaše kadeře v létě vysouší nejen slunce, ale také voda v bazénech i mořská slaná voda. Proto je zapotřebí jim vrátit vláhu a s tím vám může pomoci káva.

  Potřebujete
  1 žloutek
  2 lžíce mleté kávy
  3 lžíce olivového oleje

  V misce vyšlehejte žloutek s olivovým olejem do pěny a přisypte mletou kávu. Směs pak naneste na celou délku vlasů a nechte 20 minut působit. Pláchněte vlažnou vodu, pod horkou by se vám vajíčko ve vlasech srazilo a jen těžko byste jej z nich dostávali. Nakonec použijte jemný, nejlépe dětský šampon a vlasy nechte proschnout na vzduchu.

  Avokádo
  Avokádová maska

  Potřebujete
  1 zralé avokádo
  2 lžíce bílého jogurtu

  Vytvořte z avokáda a jogurtu kašičku, kterou na 20 vetřete do vlasů a zabalte je do potravinářské folie. Potom vlasy omyjte teplou vodou a nechte proschnout.

 • Matné vlasy


  Banány
  Banánová maska

  Po létě jsou vlasy většiny z nás mdlé, bez života a bez lesku. Jejich ztracenou krásu jim můžete vrátit díky jednoduché banánové masce.

  Potřebujete
  1 lžíce olivového oleje
  1 lžíce medu
  1 zralý banán

  Banán oloupej, nakrájejte na kousky a společně s olivovým olejem a medem rozmixujte do hladké kaše. Nechte na vlasech působit 20 minut a opláchněte teplou vodou. Vlasy se po masce začnou ihned lesknout.

  Kopřivový čaj
  Kopřivová maska

  Potřebujete
  2 lžíce sušených nebo čerstvých podrcených kopřiv
  300 ml vody

  Kopřivy přelijte horkou vodou a nechte vylouhovat. Vychlazený a scezený odvar vmasírujte do celé délky vlasů a nechte působit alespoň 10 minut. Potom vlasy odvarem ještě několikrát přelijte a nechte volně proschnout.

Diskuse ke článku
.