Proměna: Z nudné šedesátnice sexy dámou | Pro ženy | Blesk.cz

Proměna: Z nudné šedesátnice sexy dámou

19. července 2011 | 05:22

Chybí vám odvaha obléct si ve vyšším věku sukni nad kolena nebo outfit plný divokých a barevných vzorů? Vezměte si příklad z Aleny (61). Téhle aktivní obchodní manažerce z Prahy nová image padla jako ulitá.

Alena se pyšní výstavní figurou, kterou jí může závidět lecjaká třicítka. Na proměnu přišla s tím, že je svolná i k radikální změně. A to byla výzva! Kadeřnice, vizážistka i stylistka se s chutí pustily do práce. Výsledek nám všem vzal doslova dech...

Hrátky s očima

Vizážistka Eva Valechovská nejprve sjednotila Aleninu smíšenou a citlivou pleť jemným make-upem. Pudr pak použila jen na střed obličeje. Růžová tvářenka na lícních kostech nádherně prozářila pleť a efektně dotvarovala oválný obličej. K Aleniným očím sedly jako ulité stíny ve stříbrném a tmavě šedém tónu. Aby bylo docíleno optického oddálení očí, protože Alena je má posazené poměrně blízko u sebe, Eva jí nalíčila oči stejným způsobem na horním víčku i pod dolními řasami. Obočí ztmavila hnědou tužkou. Rty volaly po zvětšení objemu, vizážistka proto sáhla po červenorůžovém odstínu rtěnky s větší dávkou perleti a lesku.

Citlivá pleť si žádala velmi jemný make-up
Citlivá pleť si žádala velmi jemný make-up
Bohatá ofina dodala Alenině tváři šmrnc.
Bohatá ofina dodala Alenině tváři šmrnc.
Kadeřnice Aleně doporučila, aby před foukáním vlasů používala přípravky na objem.
Kadeřnice Aleně doporučila, aby před foukáním vlasů používala přípravky na objem.

Střih dodal objem

Alena dostala do vínku jemné vlasy, se kterými je vždycky více práce. Vlasová odbornice Misha Čadková je proto zkrátila, aby získaly objem, a zároveň vytvořila bohatou ofinu, která zakryla větší čelo. Tmavá barva je oživila a dodala jim lesk. Misha Aleně doporučila, aby doma používala přípravky na objem, které však vlasy nezatěžují, a také si občas dopřála vlasovou vyživující noční masku.

Ležérní střih, svěží make-up a více barev na oblečení ubere pěkných pár let.
Ležérní střih, svěží make-up a více barev na oblečení ubere pěkných pár let.
Paní Alena se v mladistvém kalhotovém kostýmu rozhodně necítila jako šedesátnice.
Paní Alena se v mladistvém kalhotovém kostýmu rozhodně necítila jako šedesátnice.

Sázka na barvy

Majitelka obchodu Magic Helena, Helena Kohoutová, při výběru outfitu vzala v úvahu hlavně Aleninu temperamentní povahu a její velké pracovní vytížení. Odvážně sáhla po pestrých, dekoltovaných šatech v kratší délce a Alena rázem omládla minimálně o deset let. Podobně jí zalichotil i kostým v jemně růžovém tónu s atypicky tvarovaným sáčkem.

Podívejte se na proměnu paní Aleny:

Proměnit se můžete i vy:

Toužíte i vy po změně? Nevíte jaké barvy vám sluší ani jaký účes zvolit? Rádi byste se svěřili do rukou špičkových kadeřníků a vizážistů, ale nemáte na to potřebné finance? Pak právě teď máte šanci stát se další z žen, kterým se díky nám splní jejich sen. Tým profesionálů vám poradí, jaký účes vám sluší a nalíčí vás tak, aby podtrhl vaše přednosti. Poradí i, jak správně pečovat o váš typ pleti. Nebudou chybět ani užitečné rady a triky, díky kterým budete krásná každý den. A nezáleží vůbec na tom, zda je vám dvacet či padesát let. Neváhejte proto a přihlaste se do naší proměny.

Přihlášku pošlete na adresu redakce prozeny@ringier.cz. Ta by měla obsahovat:

* váš věk a pár slov o vás
* váš krátky osobní příběh a to, proč si myslíte, že právě vás bychom měli vybrat
* dvě kvalitní fotografie (portrét a celá postava) ve formátu .jpg o velikosti minimálně 150 kB
* kontaktní telefon

Ze zaslaných přihlášek vybereme ty nejzajímavější.

Autor: kač, Kbak, lena