6 tipů, jak docílit velkých očí | Pro ženy | Blesk.cz

6 tipů, jak docílit velkých očí

27. února 2017 | 10:00

Trendy v líčení se mění každou chvíli, na některé s chutí zapomeneme, jiné přetrvají. Jedním takovým evergreenem jsou krásné velké oči. Co když ale zrovna nejste zrovna tou šťastnou, která se jimi pyšní od přírody? Podívejte se, jak snadno a rychle vykouzlit pohled lapené laně.

Kosmetika. Díky Bohu za ni! Ženám, které bohužel nebyly požehnány darem velkých očí, nezbývá nic jiného než přijmout tuto celoživotní výzvu a nepřestat se snažit pomocí všemožných zbraní. Těmi make-up a jiná ličidla bezesporu jsou.

Obnažte svá víčka

Obnažením víček je míněno jejich zmatování pomocí nanesení tělového stínu přes celé víčko. Přesně to potřebujete pro vyrovnání barev a vytvoření skvělého základu pro další líčení.

Autor: shutterstock.com

Nebojte se oční linky

Vyberte si hnědou nebo tmavě šedou linku. Proveďte s ní tah tak, aby lemovala spodní a horní víčko od vnitřního k vnějšímu koutku oka. U vnějších koutků se nebojte přidat více barvy. Tmavší odstín vytvoří dojem delšího oka.

Přidejte spodní linku

Pokud nejste zvyklá používat tmavé oční linky na spodní linii řas, sáhněte po tělové nebo bílé tužce. Takové odstíny krásně rozjasní vaše oči. Jestli ale preferujete tmavší spodní linie, udělejte tmavou tužkou několik extra tahů směrem k vnějšímu okraji vašeho oka. Tímto krokem rozšíříte svůj pohled.

Autor: shutterstock.com

Vytvořte hloubku

Nyní přicházejí na řadu stíny. Použijte jeden či dva tmavší stíny, než byl tělový, který jste nanesla v kroku 1 na celé víčko. Stíny pomocí prstu zapracujte do sebe a táhněte je až k obočí.

Zvýraznění

Vezměte do ruky rozjasňovač nebo bílý prášek a "naťupkejte" ho do vnitřního koutku oka. Aby vaše oči přitahovaly pozornost všech mužů, naneste rozjasňovač i na kosti pod obočí. Propracujte ho do linky a rozzáření očí je hotové.

Autor: shutterstock.com

Oblečte řasy

Na závěr naneste řasenku. Čím větší a hustší vaše řasy budou, tím více pozornosti vaše oči získají. Natočte si řasy a poté naneste několik vrstev černé řasenky. Pokud chcete investovat a docílit skutečně dramatického pohledu, zkuste umělé řasy.

Více o jarních trendech se dozvíte zde.

Autor: elm