Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Skvělý tip na víkend: Pivní slavnosti ve Štramberku potěší každého muže

12. srpna 2009 | 12:50

Čtrnáctiprocentní polotmavý Grošák, švestkový speciál či piva s názvem Uhlo, Řízek nebo Chacharek budou moci ochutnat návštěvníci pátých Štramberských pivních slavností. Náměstí pod věží Trúba jimi ožije o tomto víkendu.

Překvapením na letošním srazu nezávislých pivovarů bude vanilkové pivo nebo zbrusu nové solné jeskyně, řekla ČTK Simona Grznárová z pořadatelské firmy Relax v podhůří Beskyd.

V nabídce Štramberských pivních slavností se představí devět výrobců zlatavého moku z Novojičínska, Frýdecko-Místecka a Ostravy. Milovníci nefiltrovaných nepasterizovaných piv například ochutnají výrobky z Městského pivovaru Štramberk, Valašského pivovaru Kozlovice, Minipivovaru Koníček Vojkovice či Zámeckého minipivovaru Zábřeh z Ostravy.

"Minipivovar Biovar Ostrava kromě nefiltrovaného kvasnickového ležáku Qásek přiveze do Štramberka i černou čtrnáctku Black Dog. To je specialita, která se v domácím klubu Hobit v Ostravě objevila letos v dubnu a nazvaná je údajně podle jednoho místního štamgasta," prozradila Grznárová.

Žijeme i pijeme zdravě
Žijeme i pijeme zdravě
Autor: abl

Vanilkové pivo připravil sládek štramberského a zároveň kozlovického pivovaru Marek Pietoň. "Na trhu je málo piv zaměřených na ženy. Říkal jsem si, že by jim mohlo chutnat méně chmelené pivo vonící po něčem důvěrně známém a příjemném, tedy vůně vánočního cukroví," řekl Pietoň. Nápad uvařit vanilkové pivo dostal při návštěvě raduňského zámku, kde si všiml plodů vzrostlé vanilky.
Pořadatelé chtějí nalákat návštěvníky nejen na popíjení piv. K snědku bude pivní guláš na obří pánvi a chystá se také doprovodný hudební program, kterým ožije štramberské náměstí vždy od 11:00 do 18:00. V sobotu zpestří slavnosti například Městský dechový orchestr Kopřivnice nebo kapela Turbo. V neděli se mohou návštěvníci slavností těšit na dechový orchestr Šuba Duba Band a Princes Queen Revival Band.

Novou atrakcí města se podle Grznárové stanou solné jeskyně. Jejich otevření se chystá na páteční podvečer a během víkendu budou zpřístupněny návštěvníkům v rámci dnů otevřených dveří. Místní solné jeskyně byly vybudovány z několika druhů kamenné soli a soli získané z Mrtvého moře. Podle Grznárové patří rozlohou mezi největší v Česku.

Autor: ČTK, lena
Diskuse ke článku
.
Související články