Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

O projektu Blesk Srdce pro děti

Díky stoličce holčičce nepadá hlavička a má rovná záda.
17. října 2011 | 06:00

Projekt Blesk Srdce pro děti pomáhá vážně nemocným a postiženým dětem v České republice získat finanční prostředky na úhradu jejich léčby, zdravotnických pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality jejich života. Projekt byl zahájen prostřednictvím deníku Blesk 17. března 2008 a je realizován deníkem Blesk ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Život dětem, které je pořadatelem sbírky.

Komu přímo projekt pomáhá
Dětem, které trpí nějakým handicapem. Dětem, které postihla těžká nemoc či zranění; dětem, které nemají rodinu a po něčem pro ně nedostupném obrovsky touží. Získané finanční prostředky jsou věnovány osudům těch dětí, kterým zdravotní pojišťovna nebo jiné státní instituce nejsou ochotny či schopny potřebné věci či tužby hradit ze svých zdrojů.

Kdo se může o pomoc ucházet
Rodiče, rodinný příslušníci či jiné zainteresované osoby dětí!

Kam můžete psát
Dopisy s popisem problémů konkrétních dětí posílejte na adresu: Blesk Srdce pro děti, Komunardů 42, 170 00 Praha 7. Můžete také mailovat na adresu srdceprodeti@ringieraxelspringer.cz.

Jak můžete pomoci i vy
Blesk vložil do začátku celého projektu půl milionu korun. Podpora dětí ale stojí mnohem větší částku. Na pomoci vyřešit konkrétní osudy dětí se tak podílejí čtenáři Blesku, ale i další lidé, kteří se o projektu „Srdce pro děti“ dozvěděli a mají zájem pomoci.

Stačí poslat jakoukoliv částku na účet občanského sdružení Život dětem: 83297339/0800 pod variabilním symbolem 1234, či přispět pomocí dárcovské DMS ve tvaru: DMS ZIVOTDETEM na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30,- Kč, příjemce obdrží 28,50 Kč, (poskytovatelem této služby je Fórum dárců o. s.).

Získané finanční prostředky jsou používány na pomoc konkrétním dětem, jejichž příběhy jsou zveřejňovány v deníku Blesk.

Co projekt nepodporuje
"Srdce pro děti" nepodporuje alternativní léčbu, ani experimentální léčbu. Stejně tak ne léčbu v zahraničí, pokud to ovšem »naši« lékaři přímo nedoporučí.

Děkujeme všem čtenářům za pomoc a těšíme se, že společně pomůžeme dalším dětem, které se potýkají se svým nelehkým osudem!

Video se připravuje ...