Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Nová reality show: Ukažte dětem, jak žije rodinka křečků

Jak se žije křečkům v reality show?
VIDEO: Blesk.cz
6. ledna 2016 | 10:00

Sledovat zvířecí reality show je mnohdy mnohem zábavnější než dívat se na to, co provádějí v podobných pořadech lidé. Schválně se podívejte, jak si vedou Křečkovi, jejichž život můžete od tohoto týdne sledovat on-line. Sledování zvířat je oblíbené na celém světě, a právě křečíci džungarští jsou známí tím, že v dobře vybaveném terárku dělají až cirkusové kousky.

Čtyři samičky můžete pozorovat 24 hodin denně • VIDEO: Blesk TV
Přicházíme s novou zvířecí reality show. Sledovat můžete čtyři samičky křečíků džungarských, jejichž život máte díky on-line kamerám jako na dlani ZDE

„Džungaráci jsou často aktivní i přes den. Tyhle čtyři holčičky jsou navíc ještě mláďata, tak se různě kočkují, spinkají spolu, kradou si jídlo,“ popisuje Eva Dudíková z chovné stanice Mandarins, kde se Křečkovi narodili. Tvůrci reality show doufají, že si sledování křečků oblíbí každý milovník zvířat, včetně dětí.

Ženich bude na jaře

Proč jen samičky? Aby spolu mohlo žít víc křečků pohromadě, musí se znát. I čtyři křečky seznamovala chovatelka dlouho předtím, než odjeli do Prahy. Kdyby si na sebe holky nezvykly, mohlo by pak soužití skončit i smrtí. „Jsou to dvě a dvě sestry, jejich rodiny jsou navíc generačně v příbuzenském vztahu,“ vysvětluje chovatelka. Holky jsou zatím bez samečka, na rozmnožování jsou ještě malé. Ženicha jim redakce Blesk.cz přiveze až na jaře.

Jména samičkám vybírali čtenáři. V anketách hlasovalo přes 1500 lidí. Samička Kačenka se jmenuje podle herečky Brožové. Je to totiž druh agouti světlá – čili taková křeččí blondýna. Halina má stejné jméno jako spisovatelka Pawlowská, protože obě mají rády jídlo. Drahuška dostala jméno kvůli své barvě, má totiž safírové zbarvení. Safír je drahokam, a tak lidé hlasovali podle jmen, která znějí bohatstvím. U Sněhurky rozhodla její bílá barva…

A co se dělo první den show, tedy v úterý 5. ledna? Křečkovi ho spíš prospali, ale i tak došlo každou hodinu na proběhnutí na kolotoči, konala se malá bitva o místo u pítka a Sněhurka si dvakrát dala šplh do věže.

Podívejte se na její řádění na videu! Křečkovy můžete sledovat 24 hodin denně na adrese www.blesk.cz/kreckovi a mají taky vlastní stránku na Facebooku!

Křečkovi: Perlová samička dostala jméno Sněhurka • VIDEO: David Vaníček

Autor: red