Co číhá na internetu? | Pro ženy | Blesk.cz

Co číhá na internetu?

25. listopadu 2008 | 09:42

Pro děti je počítač běžnou součástí života, což lze v době technologického boomu považovat za přínos. Víte ale, co u něj vaše dítě dělá a jakými stránkami brouzdá?

České děti i jejich rodiče mají nedostatečné informace o nebezpečích, která dětem na internetu hrozí. Ministryně pro lidská práva a menšiny Džamila Stehlíková chce proto zavést ochranu před zneužitím internetu do běžných učebních osnov na základních školách. "Děti nediskutují o obsahu internetových stránek, které navštívily, nebo o osobách, se kterými chatují, se svými rodiči ani učiteli," prohlásila Stehlíková. Nebezpečné je zneužití internetu pedofily. Přitom z průzkumů vyplývá, že téměř třetina dětí prozradila na internetu cizím lidem důležité osobní údaje a čtvrtiny dětí se kdosi ptal na jejich sexuální zkušenosti. Řada dětí navštívila pornografické stránky a také stránky obsahující násilí. Sama škola ovšem podle psychologů tento problém nevyřeší. Důležitou roli hrají rodiče, kteří by se měli o virtuální svět svých dětí co nejvíce zajímat.

Když je počátač magnetem

České děti tráví u počítače průměrně 14 hodin týdně, o víkendu o několik hodin víc než ve všední den. Rizikem je přerůstání oblíbené činnosti v závislost, se kterou se pak těžce bojuje. Chcete vědět, jestli je vaše dítě závislé na počítači? Co s tím? Pomoc najdete na webové stránce www.konechry.cz, která nabízí sytém testů, praktických rad a informací týkající se právě závislosti na počítači.

Dětem hrozí nejen závislost na počítači, ale také zneužití pomocí internetových chatů.
Dětem hrozí nejen závislost na počítači, ale také zneužití pomocí internetových chatů.
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

Autor: vin
Související články