Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Černochům se narodilo bílé dítě, nevěra to nebyla!

Rodina svého bílého chlapečka nemiluje o nic méňě než prvorozeného Setha (2, vlevo)
16. května 2011 | 21:14

Černošský pár byl po porodu šokovaný, když jim sestřička předala andělsky bílého chlapečka s blonďatými vlásky. Manžel však ani na okamžik nezapochyboval o manželčině věrnosti. Jde prý o genetickou vadu, ale ne o albinismus. Rodiče přes prvotní rozčarování dítko přijali a barva pleti pro ně nehraje roli.

Francis Tshibangu (28) přiznal, že jeho první reakce po pohledu na novorozeného syna byla: "Je opravdu můj?" Poté se ale podíval na svou manželku Arlette (25) a oba se začali smát. Doktoři na ně a na dítě nechápavě hleděli a báli se žárlivé scény od Francise. Ten však nikdy nemusel o své ženě pochybovat, a proto mu nevěra nepřišla na mysl ani tentokrát.

Jejich první syn Seth (2) se narodil se stejnou barvou pleti, jako mají jeho rodiče. Proto když si teď vyrazí celá rodinka na procházku, musí snášet kvůli bílému Danielovi všetečné pohledy od svého okolí. "Když jdeme ven, lidé si určitě myslí: "Co tady dělají ti černoši s bílým dítětem?", jsem si jistý, že někteří si i myslí, že jsme ho ukradli," směje se otec.

Chlapečka postihla genetická vada kůže

"Nevěřil jsem, že je můj, dokud jsem se nad něj nenahnul a poprvé ho nepolíbil. Najednou jsem viděl, že má můj nos a Arlettiny rty," rozplývá se tatínek. "Věděl jsem, že kdyby mě Arlette podvedla, nenarodil by se úplně bílý, ale byl by tam nějaký mix. Třeba černé vlasy a bílá pleť, nebo tak něco," dodal Francis. Přestože Daniel není albín, postihla ho vzácná genetická vada kůže. V běžném životě ho ale naštěstí neovlivňuje a je úplně zdravý.

Pár věří, že se tato vada v jejich rodině už objevila. Arlettina prapraprababička prý také porodila bílé dítě. "Ale je to už šest generací, takže to skutečně nemůžeme potvrdit," přiznávají.

I starší bratr Seth (2) má tmavou pleť po rodičích. Daniel má vadu kůže
Autor: Profimedia.cz

Autor: lena, kevak