10 signálů, podle kterých poznáte, že z něj bude dobrý táta | Pro ženy | Blesk.cz

10 signálů, podle kterých poznáte, že z něj bude dobrý táta

 • 23. listopadu 2016 | 06:00

  Tvoříte už nějakou dobu pár a přemýšlíte o tom, jestli by váš partner mohl být i něco víc než jen „přítel“? A že by stálo za to mít s ním dokonce děti? Pokud dělá následující věci, pak je pravděpodobné, že z něj bude kromě dobrého manžela taky dobrý táta.

 • Pomáhá vám v bytě

  ...

  Jestli váš partner sedí u televize každý večer a každý víkend, zatímco vy vysáváte prach, perete, žehlíte, uklízíte, a to aniž by se vás zeptal "chceš s něčím pomoct?", pak to s ním nebude nic moc ani jako s tátou vašich potenciálních dětí. Pokud po sobě ale sám od sebe uklízí špinavé ponožky, vynáší bez vyzvání odpadkový koš a zajímá se o to, kde je schovaný vysavač, pak je zřejmé, že bude užitečný i jako otec – třeba při výměně plenek.

 • Chová se dobře pod tlakem

  ...

  Ztratili jste se na výletě v lese, a on ani na chvíli nezačal panikařit, chovat se hystericky a přesně věděl, co udělá? Zvládá tisíce dalších věcí, aniž by u toho vybuchl a choval se nepříčetně, umí zatnout zuby a pokaždé vypadá, jako by se nic nestalo? Chlap, který zvládá i sebeobtížnější situace bez stresu, a ještě se u toho usmívá, zvládne i křičící dítě ve dvě hodiny ráno.

 • Je hravý, ale není dítě

  ...

  Muž, který si dokáže udělat legraci sám ze sebe, který vtipkuje na vlastní účet a umí vás pobavit a rozesmát, ten zcela určitě dokáže blbnout i s dítětem. Hraví muži si rádi hrají, dokážou zapomenout na náročný den v práci a jsou schopní vymyslet cokoli, aby vás rozesmáli. Ano, tyhle sladké chvíle jednou ocení i váš potomek.

 • Chodí s vámi do kina na „váš“ film

  ...

  Muži některé filmy prostě nemusí. Ovšem chlap, který je ochoten jít z lásky k vám třeba na Bridget Jonesovou nebo na Lásku nebeskou, protože ví, že vám tím udělá radost, je ochoten vyrazit jednou do kina s dcerou na Ledové království nebo se synem na Kung-fu Panda 3. Muž, který bude dobrý táta, je schopen obětovat svůj čas a podporovat zájmy jiných. Nikdy nebude chybět na školních představeních a nezapomene na večeři, i kdyby musel utéct ze schůze.

 • Dává vás do kupy po kocovině

  ...

  Ošetřuje vás po každém prohýřeném večírku, nosí vám bez řečí kbelík na zvracení a omývá vám čelo studeným ručníkem? Pak je to muž, který má v sobě zakódovaný ochranitelský pud, je to ochranitel, který umí povzbudit, uvařit teplý čaj, když je potřeba, a nikdy u toho neremcá. Z těchto mužů budou skvělí tátové, protože se umějí postarat o ty, které milují, umějí trpělivě naslouchat a jsou to prostě brankáři, kteří chytnou každou ránu!

 • Je šikovný kutil

  ...

  Ne že by muž, který neumí přibít hřebíček na zeď, nemohl být dobrý táta. Ovšem chlap, který umí kdeco smontovat, manuály z IKEA jsou pro něj hračka, dokáže opravit myčku a udělat všechny domácí práce, je opravdu potenciálně ideální táta. To vše jsou indikátory, že bude fakt úžasný otec, který jde příkladem, učí své děti, jak přistupovat k problémům, a vybízí je, aby si dokázaly přijít na řešení na vlastní pěst.

 • Je citlivý k vašim potřebám

  ...

  Muži, kteří vás povzbuzují, když jste na mejdanu s přáteli, kteří vám udělají "minimasáž" po náročném dni v práci a kteří vás rádi vyslechnou, když jste ve stresu, kteří staví vaši pohodu před tu vlastní – ano, ti chtějí, abyste byla šťastná a zdravá, takoví muži budou jednou i skvělí tátové.

 • Umí si sám poradit

  ...

  Chlap, který se umí nezávisle rozhodnout, co musí udělat v konkrétní chvíli, který dokáže naplánovat dovolenou naprosto dokonale a který se neděsí, když se vyskytne pro něj neznámá situace, takový bude i dobrý táta. Ten dokáže bez potíží připoutat dítě do autosedačky, obléknout ho do overalu s desítkou různých knoflíků a patentek – bez vašeho dohledu. Velcí tátové nepotřebují maminky, aby je kontrolovaly. Snídani zvládnou připravit i sami.

 • Má velké srdce

  ...

  Nikdo není dokonalý, ani ten váš chlap není. Ale když vás dokáže překvapit sám od sebe květinami, když jde pomáhat do nemocnice jako dobrovolník, když pošle peníze do útulku s kočkami nebo volá pravidelně svému nemocnému dědečkovi, pak je jasné, že váš partner je milující a ohleduplný a přesně takový bude i jako táta!

 • Chce být dobrým tátou

  ...

  Mluvíte často o budoucnosti, ale nikdy ne o dětech? To může být známka toho, že váš partner děti moc nemusí. Pokud ale při vašich hovorech probíráte i děti a on vyjádří touhu být otcem, pak je to obrovské plus. Nezáleží na tom, že žádné děti nemá a že s nimi nemá zkušenosti, už to, že vysloví větu, že by chtěl být dobrým tátou, je signál směrem k vám, že jím zřejmě opravdu bude.

   

   

Autor: aši
Diskuse ke článku
.