Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Jak chytře randit s chlapem, který ještě není rozvedený? A možná ani nebude

 • ...
  28. září 2016 | 06:00

  Velmi časté dilema mnoha žen. Chodí s mužem, který už nežije se svou manželkou. Nebo to aspoň tvrdí. Ale stále není rozvedený. Ať už je to, jak chce, v tomhle trojúhelníku jsou dvě ženy a jeden muž. Co je dobré v tomto případě vědět, abyste se správně rozhodla?

 • Manželské trojúhelníky bývají nestabilní a nejisté

  ...

  V tomto trojúhelníku to bývá tak, že jsou dvě ženy připoutány nějakým způsobem k jednomu muži. A většinou se neznají. Samozřejmě, může nastat situace, kdy obě ženy o sobě vědí, možná byly kdysi dokonce i kamarádky, ovšem výsledek je stejný: mají vztah ke stejnému člověku. Tyhle flexibilní trojúhelníkové vztahy jsou ale podle odborníků v podstatě velmi nestabilní a výsledky jsou nejen nepředvídatelné, ale často i katastrofální. Existuje totiž mnoho faktorů, které mohou mít vliv na tenhle trojúhelník.

 • Když je muž...

  ...

  Berte ohled na čas, který uplynul od doby, kdy se ten váš chlap separoval od své manželky. Separace totiž nemusí být jednoznačná. Páry velmi často procházejí krizemi a někdy se prostě od sebe vzdálí. Muž je ve smutku a taky možná vzteklý a zranitelný, takže hledá dočasný únik. A hledá ho v jiné ženě. Lidé se v nestabilních situacích často rozhodují nerozumně a úplně jinak, než by se rozhodli za delší dobu. Muž, který je dočasně mimo manželský vztah, může hledat „jen“ podporu a validaci, nic jiného. Samozřejmě, v případě, že pár žil odděleně delší dobu a učinil několik pokusů o opětovné spojení, a přesto se nepodařilo manželství zachránit, je možné, že to s vámi myslí vážně.

 • Čeho byste si měla být vědoma

  ...

  Je spousta manželských vztahů, které řeší mnoho problémů, prožívají nejrůznější konflikty, takže někdy jako jediné východisko vidí separaci. Ovšem velmi často se stává, že i po separaci nedokážou manželé žít jeden bez druhého. I když si najdou v době „přestávky“ jiného partnera, stále se cítí být spojováni se svou minulostí, kamarády, dětmi, financemi a hlubokými emocemi, které nelze jen tak vymazat. Když zjistí, že se vlastně pořád potřebují, mají i motivaci zkusit to znova, bez ohledu na nové partnery. Muži dost často přelétnou na čas jinam, aby si po nějaké době uvědomili, že vlastně nic nového nehledají a nechtějí.

 • Nevěra jako červená kontrolka

  ...

  Randíte s chlapem, který je ženatý, slibuje vám, že se rozvede, ale stále se k ničemu nemá? No, kdybyste se zeptala jeho manželky, možná byste se dozvěděla překvapivé informace o tom, že právě tenhle chlap, kterého považujete za "pana Dokonalého", má aférky a nevěry na denním pořádku a patří to k jeho způsobu života. Muži, kteří nejsou nikdy spokojeni s jednou ženou, nebudou pravděpodobně spokojeni ani s vámi, byť jste určitě skvělá. Chování těchto mužů se jen málokdy změní. Myslet si, že ho změníte, je největší chyba. Ano, jste zamilovaná a máte pocit, že bez něj nebudete celá. Co ale za pár let, až se tak trochu okoukáte a on si najde jinou? Zase a dokola. Existuje samozřejmě výjimka – muži, kteří mají dlouhodobé paralelní vztahy. Angažují se naprosto stejně v obou, a pokud jeden z nich skončí, pravděpodobně skončí i ten druhý.

 • Muži, kteří to myslí vážně

  ...

  Ne všichni ženáči, kteří si najdou jinou partnerku, musí být nutně zloduši. Jejich současný vztah je opravdu špatný, necítí se v něm dobře a zůstávají v něm pouze z loajality k osobě, kterou kdysi milovali. Mají potřebu jít dál s někým novým, mají aktuální a hluboké potřeby, ale zažívají vnitřní konflikt, protože nechtějí zranit ženu, se kterou žili v manželství. Tito muži sice vědí, že chtějí skutečně ten krok udělat, ovšem pokud začne předčasně nějaký nový vztah, může se stát, že se muž bude cítit v pasti a nedopadne to dobře.

 • Na co si dát pozor, pokud randíte s ženáčem

  ...

  1. Na muže, který útočí na svou stále aktuální manželku, hovoří o ní ve zlém a říká o ní, jak byla špatná.

  2. Na muže, který pořád a dlouho neví, jak se má rozhodnout.

  3. Na jakékoli sliby, které muž nikdy ve finále nesplní.

  4. Je fajn vědět, jak fungoval jeho předchozí vztah. Řešili svoje problémy? Mluvili o nich? Chodili na párovou terapii? I to vám naznačí, jak se asi bude chovat v novém vztahu. 

   

   

   

Autor: aši
Diskuse ke článku
.