Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Co vás čeká po svatbě? 9 fází manželského sexu

 • Svatební noc, líbánky... a co přijde rok po svatbě?
  19. září 2015 | 06:00

  Ženatí si podle průzkumů užívají více sexu, než nezadaní. Co je vlastně po svatbě čeká? Sex kdy se jim zachce a kde se jim zachce? Nebo naopak nezadržitelná jízda po tobogánu směrem do výlevky zvané nuda a půst? Jakými fázemi prochází sex mnoha párů po svatbě?

 • Svatební noc

  Až polovina rozvedených pochybovala i ve svatební den
  Autor: Shutterstock.com
  Sex o svatební noci je specifický - ještě existují páry, pro které je to poprvé, a tak se na něj náležitě připraví. Většina lidí vstupujících do manželství ale má tuto společnou zkušenost za sebou a nezřídka padnou vyčerpáním ze svatebního dne ještě dřív, než stačí svého zákonitého partnera políbit. Ať už je na vině stres nebo příliš mnoho přípitků, svatební noc není u mnoha párů ani romantická, ani superžhavá.

 • Líbánky

  Sex
  Autor: shutterstock
  Líbánky jsou v tomto směru pravý opak svatební noci. Máte volno, máte na sebe čas a málokdo očekává, že v tomto čase budete obdivovat architektonické památky nebo že budete podnikat výlety do přírody. Jste šťastní, chemický koktejl, který produkuje zamilovanost ve vašem těle, zlepšuje i vaše sexuální prožitky. Užíváte si.

 • A co kuchyň?

  ...
  Autor: Shutterstock.com
  Pár měsíců po líbánkách nastává čas na objevování veškerých zákoutí vašeho domu nebo bytu. Některé páry to mají možná za sebou, protože se možnostmi svého domova opájeli v době, kdy se nastěhovali. Sprcha, kuchyň a hele - co zahradní altánek?

 • My jsme to dneska nestihli?

  ...
  Autor: shutterstock
  První rozčarování a panika přijde ráno po dni, kdy jste sex neměli poprvé vůbec. Aha - tak takhle to tedy končí? Budeme přesně jako ty páry, který spolu žijou jako bratr a sestra! Panika vás donutí servat oblečení ze sebe i partnera a dávat si sakra pozor, abyste každou absenci pořádně dohnali.

 • My jsme to tenhle týden nestihli?

  Sex
  Autor: shutterstock
  Absence jsou častější, ale to je normální, utěšujete se. Někdy je holt práce těžká, vyčerpávající, o víkendu chcete jet s kámošema nebo k rodičům a hle - on je to už týden! Na druhou stranu, přece se ze všeho nezblázníte, ne? No tak je to už týden, a co má bejt?

 • Jak dlouho s námi hodlá to dítě ještě spát v posteli?

  ...
  Autor: Shutterstock
  A mine týden a pak další a pak jsou tu samozřejmě situace jako porod, těhotenství, miminko a probdělé noci nad juniorem, který se v rámci dobrých vztahů přesune mezi vás. Postupně si nárokuje nejen místo mezi vámi, ale i váš čas, a když se náhodou utrhnete vedle do pokoje, pro jistotu si jednoho z vás přivolá svým nepřeslechnutelným vřeštěním.
 • Protržená hráz

  ...
  Autor: Shutterstock.com
  Mimino se konečně odstěhovalo do pokoje a spí celou noc. Nabíráte síly, po období sucha jste plni síly a nadšení. Obzvlášť, když po čase vyrazíte sami na večeři nebo si urvete víkend pro sebe. Kdepak vysychání vášní, jakápak nuda - výskáte radostí a jucháte téměř jako při líbánkách. Zpravidla jde o periodu vzedmutí a pak zase chvilkovou stagnaci. 

 • Co je vlastně špatně na: Miláčku, dnes je čtvrtek?

  ...
  Autor: Shutterstock.com
  A jednou zjistíte, že je zase delší dobu ticho po pěšině. Mnohé páry si v tuto chvíli uvědomí, že stejně jako si plánují oběd s kamarádkou a návštěvu divadla, budou si asi muset nějak naplánovat i čas na intimní chvilky. Páry by je měly brát jako takovou milou povinnost, říká nejeden sexuolog. Každému páru vyhovuje jiná frekvence, jiné rituály a ne každý se může spolehnout na spontánnost.

 • A proč by, koneckonců, nemohl mít rande s agentkou FBI?

  Kdo má u vás doma navrch?
  Autor: profimedia.cz
  A pak už to záleží na každém, jak bude naslouchat tomu druhému a jak si svůj život osladí a svůj sex okoření. Důležité je o svých představách a tužbách mluvit, s tím ovšem má problémy až polovina párů. Tak pokud patříte mezi ně, odvažte se a přejděte na druhý břeh. Většinou to stojí za to.

Autor: is
Diskuse ke článku
.