Příliš romantiky škodí vztahům! Hugh Grant prostě dneska na večeři nepřijde! | Pro ženy | Blesk.cz

Příliš romantiky škodí vztahům! Hugh Grant prostě dneska na večeři nepřijde!

 • Oldřich Nový s Adinou Mandlovou ve filmu Kristián
  25. prosince 2015 | 06:00

  Nebojte, nechceme vám zkazit Vánoce tím, že budeme pomlouvat romantické filmy. Naopak, svátky by rozhodně nebyly úplné bez dojetí z roztomilých úsměvů Oldřicha Nového, Hugha Granta nebo Colina Firtha, kteří žádají své milované o ruku, líbají je v dešti nebo je milují, jaké jsou. Jen si, prosím, na konci každého filmu řekněte: A jestli neumřeli, žijí dodnes. Přílišné dávky romantiky mohou totiž škodit reálným vztahům. Nevěříte?

 • Únik od reality

  Láska nebeská
  Každý člověk potřebuje únik od reality a snít. Odpočívat a na chvíli se oddat pocitu, že existuje svět, ve kterém se britští předsedové vlády zamilovávají do oplácaných prostořekých sekretářek a udělají z nich oficiální partnerky. Což je v pořádku, jen je potřeba při vypnutí televize také odeslat myšlenky na podobné romantické kousky do stejné části mozku, kde sídlí hejkalové, hobiti a Luke Skywalker. Pravděpodobnost, že se partner kvůli nám bude učit portugalsky nebo si pronajme helikoptéru, aby nás požádal o ruku, je asi stejná, jako kdybychom čekaly, že si nás jednou vezme Bart Simpson.

 • Filmy ovlivňují naše očekávání

  Richard Gere a Julia Roberts ve filmu Pretty Woman
  Jaký vliv mají romantické komedie na život, zkoumal například americký profesor Jeremy Osborn z michiganské univerzity. Jeho šetření potvrdilo, že lidé, kteří sledují romantické filmy a mají pocit, že příběh by se "stát mohl", jsou méně spokojeni se svými partnery. Podle všeho tak nějak nesplňují jejich očekávání, a tak mají tendence se spíše s nimi rozcházet. "Netvrdím, že romantické filmy způsobují rozvodovost," říká Osborn. "Nikdy nejsou hlavním důvodem, proč vztah skončí. Rozhodně ale nepomáhají." A proč? To už můžeme odhalit i bez amerických vědců.

 • Muži mají čas, peníze i náladu na velká gesta

  Pan Božský vyrobí pro Carrie luxusní šatnu. Pak ji v ní požádá o ruku.
  Především jsou zásadně plné krásných lidí. Muži i ženy jsou po probuzení voňaví a nepomačkaní, vždycky sexy a roztomilí, i když je zrovna film v té fázi, kdy trpí nebo mají jinou slabší chvilku. Muži mají vždycky čas, peníze i náladu na velká gesta, takže prohazují své soky v restauraci oknem, sestřihávají si videa své milované, i když se právě vdala za nejlepšího kamaráda, zachraňují svět a u toho i svou drahou z vězení nebo kupují obří byty na Manhattanu, po kterých jejich drahoušek touží. Pokud vás pár hodin po zhlédnutí tohoto filmu nebohý partner třeba požádá o ruku nedej bože jen s kytkou a v restauraci, bude, chudák, působit lehce umolousaně.
 • Snít se musí

  Láska nebeská
  Člověk potřebuje naději, že na dosud neúspěšné hledače té pravé lásky někde někdo čeká. Víra v dobré konce může přinést optimističtější pohled na život. Zbystřete ovšem ve chvíli, kdy začnete svého reálného partnera tak trochu srovnávat s jeho nereálným kolegou z obrazovky. Taky by vám přišlo nefér, kdyby po vás chtěl, abyste byla stejně líbezná a stále tichá jako Malá mořská víla.

Autor: is
Diskuse ke článku
.