Experti předpovídají: Jak bude vypadat randění v roce 2040? | Pro ženy | Blesk.cz

Experti předpovídají: Jak bude vypadat randění v roce 2040?

 • Jak ovlivní nové technologie randění v budoucnosti?
  17. prosince 2015 | 06:00

  Internet a sociální sítě hrají čím dál tím zásadnější roli v našich životech. Seznamování a randění nevyjímaje. Jen pro informaci: podle výzkumu z roku 2013 se 27 procent Britů, kteří se dali dohromady onen rok, seznámilo prostřednictvím on-line seznamek nebo webových stránek. Dalších 17 procent uvedlo, že virtuální komunikace hrála v jejich lásce zásadní roli. A to je jen jeden z trendů. Jaké jsou další? Jak také může vypadat seznamování nebo randění za pár desítek let?

 • Chemii si ověříte z pohodlí domova

  ....
  Někteří z nás to zažili na vlastní kůži: nejdřív jsme si psali přes messenger, všechno vypadalo, že funguje dokonale. A pak přišlo setkání tváří v tvář – a byl konec. Chemie nezafungovala. Experti mají dobrou zprávu. Technologický vývoj jde kupředu opravdu rychle a naši potomci si brzy budou moct ověřit chemii přímo z domu. Budou se držet za ruce, budou cítit vůni svého protějšku. A to jim dá pochopitelně více možností – nejen s kým, ale i jakým způsobem svůj čas trávit.
 • Roli bude hrát DNA

  Převratný objev vědců
  Rozbor DNA zlevňuje. Podle výzkumu, který provedl britský server eHarmony ve spolupráci s Imperial College Business School, se do roku 2040 stane dostupný pro velkou část veřejnosti. Není tedy vyloučeno, že než si někdo s někým něco začne, porovnají si ti dva navzájem své kódy. V současné době se má za to, že člověk je naprogramován tak, aby si vybíral partnera, se kterým zplodí co nejsilnější potomky. Možná se časem zjistí, že dává přednost člověku s určitou sekvencí v genetickém kódu. Pro některé z nás by to mohla být odpověď na palčivou otázku: proč pořád vybírám stejné nenapravitelné bídáky?! Každopádně se dá předpokládat, že nám DNA možná řekne víc o našich partnerech i o nás samých.
 • Změříme a vybereme

  ....
  Ti, kteří dnes dávají přednost on-line seznamkám, většinou vyplňují dlouho dotazníky. Co od vztahu očekávají, jak si protějšek představují, co naopak nesnesou – a nechají pak na zprostředkovateli, aby jim udělal předvýběr a někoho vhodného zvolil. Na to by se naši potomci mohli dívat opravdu jako na zastaralou metodu: oni si zřejmě jen sednou do "analyzátoru", který jim bude snímat tělesné reakce na různé objekty a situace. Tep srdce, výraz v obličeji, mozkové vlny, to všechno by mohly počítače umět zachytit, vyhodnotit, a následně tak najít někoho, kdo by vám měl vyhovovat po fyzické stránce. Pak se budou chvíli monitorovat i chování a preference v reálném životě, což vyloučí ty lidi, kteří by zájemci o seznámení nemuseli vyhovovat po mentální stránce. A pak už bude následovat jen kontakt.
 • Umělá inteligence

  Ne každé rande se vydaří podle našich představ.
  V současné době už existují aplikace jako analyzátor stresu nebo analyzátor dětského pláče. Kdo ví, jednou se třeba na lidi v místnosti podívá nově příchozí přes speciální chytré brýle a ihned zjistí, jakou mají ostatní náladu, jak se jim líbí a jestli ho rádi vidí. Možná mu taky brýle poradí, jak si stojí v následné konverzaci, a upozorní ho, že udělal šest vtipů, na které protějšek nereagoval, a že by tedy stálo za to s tím skončit.

Autor: is
Klíčová slova: láska, vztahy, rande, budoucnost
Diskuse ke článku
.