Čím zabodujete na prvním rande a co na vás muži nejvíce ocení? | Pro ženy | Blesk.cz

Čím zabodujete na prvním rande a co na vás muži nejvíce ocení?

 • Zapomeňte na prvním rande na našich prvních deset fórků, prosí muži. Nebo možná na dvacet
  26. listopadu 2015 | 06:00

  Nový muž! První rande! Nervozita pracuje, první dojem můžeme udělat jen jednou. Ve snaze zapůsobit se nám tak často povede pravý opak – v obavě ze chvil mlčení žvaníme hlouposti, místo vtipu, který by zachránil trapnou situaci, to rozmazáváme ještě více, věci nám padají z rukou. Nervózní jsou stejně ženy i muži. Zeptaly jsme se mužů, co je na prvním rande nejvíce stresuje a co by si přáli, aby ženy věděly. Čím tedy spolehlivě zabodujete?

 • Polibek na tvář?

  Květinu, včasný příchod, romantickou procházku, večeři a noční doprovod - to chtějí ženy od mužů na první schůzce
  "Pokud se vidíme poprvé, dejte nám, prosím, jasně najevo, jestli vám máme jen podat ruku, nebo jestli se budeme líbat na tvář," říká třiatřicetiletý barista Vladimír a dodává: "Je mi jedno, co to bude. Někdo dává jeden polibek na tvář, někdo dva, někdo tři. Někdo jen podává ruce. Vždycky ocením, když mi slečna nebo dáma dá jasně najevo, co preferuje ona."
 • Neřešte vtipy

  První rande po letech, někdy to pro ženu může znamenat hotový horor
  Na další prosbě se shodují všichni oslovení: Prosíme vás, dámy, zapomeňte prvních našich deset, možná i dvacet fórků. Chvíli to trvá, než člověk přestane řešit, jestli má v pohodě vlasy, tón hlasu, oblečení, jestli má slečna dolité víno... A začne konečně přemýšlet i o těch plkách, které mezitím vypustil z úst.
 • Pozor na bývalé

  ...
  "Vždycky jsem na rozpacích, pokud ženy příliš hovoří o svých bývalých partnerech a pokud o nich mluví hnusně," říká šestatřicetiletý kameraman Martin a vysvětluje: "Je samozřejmě v pořádku, když se člověk zmíní o tom, že dosud nebyl sám, to je jasné. Ale pokud žena příliš nadává na své bývalé, říkám si: to bude jednou taky takhle šíleně mluvit i o mně?"

 • Oponujte

  První rande po letech, někdy to pro ženu může znamenat hotový horor
  "Mám rád, když se mnou ženy už na první schůzce hned ve všem nesouhlasí," svěřuje se pětadvacetiletý student Josef. "Nemusíme se hned bavit o světovém míru nebo Darwinově evoluční teorii. Spíš to bude asi na téma, jestli je lepší Bond Craig nebo Connery. Ale když mi holka oponuje a snaží se mě přesvědčit o svém názoru, mám pocit, že ji zajímám a že jí stojím za tu debatu. No a pak jsem uvolněnější a je mi fajn."

 • Povzbuzujte

  ...
  Následující bod nás, dámy, rozhodně nepřekvapí. Většina mužů potřebuje kapku obdivu smíchanou s ujištěním, že se dobře bavíme. Plus sem tam nějaký ten jasnější náznak zájmu. "Pro mne je vždycky dobrým signálem, když se slečna směje nebo debatuje a přitom se dotkne mé ruky. Nebo ramene. To mne vždycky potěší a dodá mi to sebevědomí. A nebojte – nepovažuji to automaticky za předehru a pozvání do postele," říká Vladimír.
 • Zapomeňte na mobil

  muž, žena, rande
  Sedmadvacetiletý stylista Lukáš se shodl s většinou svých přátel, že jedna z nejotravnějších věcí na rande – a na prvním obzvlášť – je mobil na stole. Nebo pořád v ruce. "Jasně, může mít malý dítě a být nervózní, že s babičkou nebo jiným hlídáním ho bude potřebovat. Může čekat důležitý telefon, může to být lékařka, která má pohotovost, ale i tak bych ocenil, kdyby řekla: promiň, potřebuji vidět na telefon z toho a toho důvodu. Tomu rozumím, jasně. Spíš nechápu, že některý holky do telefonu koukají i ve chvíli, kdy mluvím já nebo kdy mluví ony. Nejhorší je, že ono to ani nemusí znamenat nezájem. Jen je to pěkně otravný."
 • Zajímejte se o placení

  První rande po letech, někdy to pro ženu může znamenat hotový horor
  "Vždycky mě potěší, když se chce slečna podílet na placení. Ne že bych měl problém to zaplatit já. Naopak – já si užiju tu chvíli, kdy řeknu: prosím tě, co blázníš?" směje se Martin. "Když chce slečna platit, mám pocit, že si to užila a nebere to jako ztracený čas. A já taky můžu říct: tak příště, jo? A tím pádem se můžeme rovnou bavit, kdy a kde bude to příště."

Autor: is
Diskuse ke článku
.