7 přikázání pro šťastné manželství: Pamatujte, že vztah není soutěž! | Pro ženy | Blesk.cz

7 přikázání pro šťastné manželství: Pamatujte, že vztah není soutěž!

 • Znáte tajemství šťastného vztahu?
  8. února 2014 | 13:00

  Chcete znát tajemství šťastného manželství, které vydrží celý život? Nejedná se ani o nápoj lásky nebo jiné čáry, ale o věci, které se vám mohou zdát prosté, obyčejné a možná i zbytečné, ale věřte, že právě tohle je tajemství úspěchu.

 • Nepomlouvejte svého manžela za zády


  Jeho omluvy nebývají upřímné
  Jestli je něco opravdu důležité pro šťastné manželství, pak je to zlaté pravidlo o respektu k tomu druhému. Nikdy proto nepomlouvejte ani neshazujte svého partnera před jeho ani svými přáteli. Jistě, že si potřebujete sem tam postěžovat své kamarádce na to, jak manžel nechává všude válet ponožky, ale dělejte to v soukromí, nikdy ne v kolektivu vašich přátel.

 • Mluvte o penězích


  Jaké věci nás nejvíce ovlivňují při výběru partnera na celý život?
  Finanční problémy, ať už jednoho z partnerů nebo obou, jsou nejčastější příčinou rozpadu vztahu. A právě to je důvod, proč byste spolu měli o penězích mluvit, vytvářet si společné finanční plány a diskutovat o investicích.

 • Vítejte se polibkem


  polibek
  Připadá vám to jako banalita? Podle vědců jsou polibky jedním z nejsilnějších pout mezi partnery. Nezapomeňte se políbit, když jdete do práce i když večer přijdete domů a pokud k polibku přidáte také objetí, vaše pouto bude stále silné.

 • Vytvořte si seznamy kladů


  Valentýn
  Po několika letech vztahu, už nemáte ani jeden z vás růžové brýle a místo lásky se mezi vás často vkrádá stereotyp. Často možná i zapomeneme, proč vlastně toho druhého milujeme a právě proto je důležité vytvořit si jakýsi soukromí seznam. Napište si co, na své m partnerovi milujete, ať už je to způsob jakým se směje nebo to, jak se o vás stará když jste nemocná. I maličkosti jsou důležité. Připomenete si tak všechny dobré věci, na které byste možná během všedních dnů zapomněli.

 • Buďte nejprve přátelé až pak manželé


  láska
  Sexuální přitažlivost s postupem času opadává a tak je důležité stavět vztah na něčem jiném. Jedna z nejlepších rad, jakou vám manželská poradna může dát, je „Buďte si s partnerem dobrými přáteli.“ Právě váš partner by měl být tím, za kým jdete nejen, když máte problém a něco vás trápí, ale také ve chvíli, kdy máte radost. Měli byste si umět promluvit, ale i se pomilovat, to je recept na šťastné manželství.

 • Překvapujte se


  Orgasmus na který nezapomenete
  Zapomeňte na to, že každé pondělí má být k večeři rajská omáčka a každou sobotu se máte pomilovat. Měňte zajeté stereotypy, překvapujte se a pořád myslete na to, jak tomu druhému zpříjemnit den.

 • Přiznejte, že se mýlíte


  Žena
  Není nic horšího, než když žijete s mezkem, který neumí přiznat svou chybu. Neměli byste se před svým partnerem stydět přiznat chybu, nesoutěžíte o to, kdo je lepší a nejste protihráči, ale naopak spoluhráči na všech frontách.

Diskuse ke článku
.