Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno, déšť 22°C

Typologie květin: Komu jakou dát a kdy?

22. srpna 2011 | 19:53

V šestnáctém století se ve Velké Británii stalo velmi populární vyjadřovat pocity květinou. Každá rostlina nese jiný význam. Jiná se hodí k narozeninám kamarádce, jiná třeba tchyni, kterou nemáte rádi. V posledních letech se tento trend opět vrací na scénu. Blesk.cz dá pár jednoduchých tipů, jaký pugét k určitým událostem darovat. Nejfrekventovanějším květinovým dárkem jsou samozřejmě růže.

Láska: Fialová růže vyjadřuje hluboké city. Tuto květinu dejte někomu, koho

Fialové růže dejte někomu, koho upřímně hluboce milujete
upřímně hluboce milujete, nebo chcete, aby vám, ať už je to cokoli, odpustil.

Nenávist: Máta (znak: podezření), hortenzie (znak: bezcitnost), chrpa (znak: celibát), lobelka (znak: zlomyslnost) - pokud tohle všechno zkombinujete, máte

Kosatec je květina pro kamaráda
krásnou modrou kytici pro někoho, koho nemáte rádi, ale ten to v záplavě zářivé modři nepozná...

Přátelství: Kosatce (znaky: přátelství) zamotanými v břečťanu (znaky: výdrž, závislost) vyjádříte pevný přátelský cit, který k obdarovanému cítíte.

Vášeň: Atypické růže (znak: láska na první pohled), oleandr (znak: chtíč), jablkový květ (znak: přitažlivost) a oranžová lilie (touha) - exploze barev vyjádří výbuch vašich smyslů, který zažíváte při pohledu na toho, komu květinu dáváte...

Konvalinka je pro romantické duše

Narozeniny: Růžová růže je ideální jako dárek k narozeninám pro kamarádku. Můžete ale třeba zkusit i konvalinky (znak: sladkost), zkombinovat žluté a červené růže (znak: vzrušení), břeženky (znak: přátelství), petrklíč (znak: stálost), smolnička (znak: pozvánka k tanci), orchidej (rafinovaná krása).

Svatba: Rudé růže (znak: pravá láska) a v nich pár bodláků (znak: noblesní úroveň) - to je úžasná svatební kytice. Pokud upřednostňujete romantičtější styl, určitě se budou líbit petrklíč (znak: věčná láska), bílá lilie (znak: čistota), blatouch (znak: bohatství), otočník (znak: oddanost), netřesk (znak: domácí hospodářství). A pokud je dáte dohromady, šťastné manželství vás nemine.

Autor: INT, Michaela Vraná