Jak vaří Evropa: Bulharský Gjuveč! | Pro ženy | Blesk.cz

Jak vaří Evropa: Bulharský Gjuveč!

9. srpna 2010 | 13:58

Cestujete prstem po mapě a ráda byste ochutnala cizokrajné speciality? V prázdninovém seriálu vám přiblížíme atmosféru kuchyní zemí Evropské unie. Seznámíme vás s typickými jídly. Dnes se také dozvíte, co bulhaři mají na talíři nejraději.

Co bulharům chutná:

Jako každá přímořská kuchyně je i ta bulharská zdravá a lehce stravitelná. Základ tvoří tři složky, které se používají již po staletí a místní obyvatelé se bez nich rozhodně neobejdou. Tou první je sýr, u nás známý jako balkánský, který se používá do salátů i slaných moučníků. Další neodmyslitelnou potravinu - jogurt neboli kiselo mljeko - jedí všichni, všude a každý den.

Trojlístek doplňuje bylinka, chutí podobná oreganu, zvaná saturejka. Obvyklý jídelníček Bulhara vypadá následovně: ke snídani se podává jogurt a slaný štrúdl (banica), oběd i večeře začínají salátem, pak následuje hlavní chod, což je nejčastěji pokrm z hovězího nebo jehněčího masa v kombinaci se zeleninou.

Samozřejmě nesmí chybět dezert, nejčastěji baklava v různých podobách. Stoluje se, jak je obvyklé ve všech přímořských oblastech, ve stylu „co se vleče, neuteče“.

Vyzkoušejte djuveč. Maso se zeleninou na bulharský způsob.
Vyzkoušejte djuveč. Maso se zeleninou na bulharský způsob.
Autor: profimedia.cz

Maso se zeleninou Gjuveč

Budete potřebovat (pro 4 osoby):

500 g vepřového masa
1 cibuli
1 mrkev
půl celeru
3 brambory
4 rajčata
200 g zelených fazolek
2 lilky
3 papriky
100 g hrášku
mletou červenou papriku, sůl
saturejku
olej

Postup:

1. Maso nakrájejte na kostičky a osmahněte na oleji. Postupně přidávejte nadrobno nasekanou cibuli, mrkev, celer, část pokrájených rajčat a nakonec mletou papriku. Podlijte horkou vodou a chvíli duste.

2. Mezitím na jiné pánvi poduste nakrájené fazolky, papriky, lilky, hrášek a na větší kusy nakrájené brambory.

3. Takto připravenou podušenou zeleninu přidejte k poloměkkému masu, promíchejte, navrch dejte plátky zbylých rajčat, posypejte saturejkou a zapečte v troubě.

Autor: pil
Klíčová slova: bulharsko, recept, dobrou chuť
Diskuse ke článku
.