Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 0°C

Lesní plody

Lesní plody
6. října 2009 | 13:12

Příprava zmrzliny:

1. Příprava za studena
300 ml šlehačky a 200 ml mléka zahřejte na teplotu kolem 60 supňů. V misce našlehejte 2 žloutky s 300 g pískového cukru a přidejte do horké šlehačky s mlékem. Buďte ale opatrní, ať se vám šlehačka ani žloutky nesrazí!

2. Příprava za tepla
Našlehejte 2 žloutky s 300 g tentokrát moučkového cukru. Postupně přišlehejte 300 ml šlehačky a 300 ml mléka. Na závěr opět velmi opatrně (!) vmíchejte sníh ze dvou bílků. Pokud by sníh »spadl«, chuť zmrzliny to nezkazí, ale při zamražení se v ní vytvoří ledové krystalky. Výsledná směs by v obou případech měla mít konzistenci lehce tekutého těsta, respektive hustého sirupu.

3. Ochucení

Použijte, cokoliv chcete. Hořké kakao, namleté oříšky, vanilkovou tresť nebo ovoce rozmačkané s cukrem. Dochucovadla lehce vmíchejte do zmrzliny a vložte do mrazáku.

4. Připravte si neodolatelné poháry

Zmrzlinu si vyrobte podle toho, co jste nabírali – ať už jsou to ostružiny, maliny či borůvky nebo se stavte na zahradě pro jahody či rybíz. Pro osvěžení můžete opět přidat vanilkovou zmrzlinu. Nezapomeňte si dát aspoň pár plodů bokem, ať máte čím zdobit!

NÁŠ TIP:

Chystáte zmrzlinu pro dopělé? Místo oblíbených topinků použijte alkohol – jasně vede griotka, vaječný koňak, baileys...

Autor: archiv
Diskuse ke článku
.
Související články