Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Víte, jak vybrat správný školní batoh?

Batoh Topgal
30. listopadu 2009 | 00:00
Prezentace klienta |

Mnoho rodičů si při výběru školního zavazadla pro své dítě pokládá zásadní otázku - aktovku nebo batoh? Odpověď není jednoduchá, ani zdaleka jednoznačná. Doba, kdy jsme si mohli vybrat ze dvou typů jednoduchých školních aktovek, je naštěstí nenávratně pryč.

Na druhou stranu, dnešní záplava školních aktovek, batohů a tašek je taková, že se v nabízených produktech a jejich rozdílech málokdo vyzná. Nejeden rodič proto jistě ocení několik užitečných rad pro usnadnění výběru školního batohu.

Společnost Topgal se rozhodla jít cestou výroby školních batohů, a to i pro
nejmenší školáky v první nebo druhé třídě. Proč? Batohy považuje za praktičtější, pohodlnější a bere v úvahu, že se do nich vejde více věcí. Školní
batohy mají také delší životnost a školák tak nebude po roce nošení aktovky vyžadovat nový batoh.

„Díky dlouholetým zkušenostem s výrobou a prodejem víme, jak má vypadat kvalitní, praktický a bezpečný batoh říká Libor Chaloupka, provozovatel e-shopu Topgal.cz. „Proto se s vámi podělíme o několik důležitých hledisek, na které by rodiče měli myslet při volbě školního zavazadla pro svératolesti.“

Batoh Topgal
Autor: Topgal

7 praktických rad pro výběr školního batohu:

1. Vybírejte pouze speciální školní nebo studentské batohy. Mají odlišnou konstrukci a podobají se dřívějším školním aktovkám. Mají pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké, polstrované popruhy (minimální šířka 4 cm). Tyto důležité parametry napomáhají ke správnému a zdravému vývoji dětské páteře.

2. Školní batoh by měl být co nejlehčí. Dřívější norma požadovala maximální hmotnost 1200 gramů u aktovek pro první stupeň, 1400 gramů pro stupeň druhý. Školní batohy Topgal tyto podmínky beze zbytku splňují.

3. Batoh nebo aktovka by měly mít výrazné bezpečnostní prvky - barvy,
reflexní elementy, odrazky atp. Jde o bezpečnost vašich dětí.
Důležité je, aby dítě s batohem bylo vidět i za zhoršených světelných
podmínek. Školní batohy Topgal obsahují velmi účinné prvky pasivní
bezpečnosti. Podle nezávislých testů Státní zkušebny ITC ve Zlíně školní
batohy Topgal překračují normu na reflexní materiály dokonce čtyřikrát!

4. Školní batoh vybírejte podle věku a vzrůstu dítěte. Pro nejmenší školáky (první a druhá třída) jsou v nabídce Topgalu nejvhodnější školní batohy z kolekci CHILLI a Euforia. Pro druhý stupeň základních škol jsou pak vhodně studentské a školní batohy z kolekce Street HIT nebo Euforia.

5. Nakupujte velmi obezřetně. Při nákupu se ptejte na zkušenosti a na to,
zda školní batoh prošel nezávislými testy zaručujícími nezávadnost výrobku. Pamatujte, že ne vždy se vyplatí koupit levný batoh na tržnici. Velmi často totiž bývají vyrobeny z nekvalitních materiálů, nesplňují základní bezpečnostní požadavky a mohou tak poškodit zdraví vašeho dítěte.

6. Školní batoh by měl mít dostatečný počet jednotlivých přihrádek, kapes nebo komor a vyztužené dno. Vhodné je další příslušenství, jako speciální kapsa na láhev s pitím, termokapsa na svačinu, dostatečně pevné a široké ucho na pohodlné přenášení batohu v ruce, prostor pro jmenovku, rozvrh atp. Tyto prvky výrazně zlepší použitelnost a funkčnost batohu.

7. Design batohu je také velmi důležitý, zejména pak pro vaše dítě. Proto
doporučujeme, aby se výběru školního batohu zúčastnil i váš potomek a sám se rozhodl, co bude denně nosit na zádech. Vřele doporučujeme vybírat tzv. nadčasový design a nepodléhat aktuálním či módním trendům.

Batoh Topgal
Autor: Topgal

„Rodiče stále více dbají nejen na praktičnost, ale i na kvalitu a bezpečnost školních batohů pro své děti,“ dodává zástupce společnosti Topgal. „O tom svědčí i fakt, že mezi naše nejprodávanější modely patří dva batohy CHI 525 Z a CHI 550 G, které zvítězily v nezávislých testech MF Dnes a časopisu Test. Dalším hitem letošních Vánoc jsou školní batohy z nové exkluzivní kolekce
EUFORIA, které se prodávají výhradně v našem eshopu.“

Klíčová slova: komerční prezentace
Diskuse ke článku
.
Související články
Video se připravuje ...