Slavní a inteligentní? Těmhle sexy mužům to vážně pálí! | Pro ženy | Blesk.cz

Slavní a inteligentní? Těmhle sexy mužům to vážně pálí!

 • Tihle hollywoodští krasavci jsou nejen sexy, ale i chytří.
  11. června 2013 | 11:15

  Jsou talentovaní, mají krásnou tvář, sexappeal... Napadlo vás ale, že někteří z hollywoodských krasavců jsou ve skutečnosti i chytří? Víme, kdo získal doktorát, i kdo z univerzity odešel těsně před získáním titulu.

 • Gerard Butler

  Gerard Butler byl tři týdny v léčebně kvůli závislosti na prášcích

  Gerard Butler navštěvoval Glasgow University, kde promoval na právech.

  Byl prezidentem školní právnické společnosti, a to právě díky své osobnosti a velkým sociálním dovednostem, což částečně vysvětluje, proč skončil u filmu místo toho, aby se stal advokátem...

 • James Franco

  James Franco sbírá ceny za svůj herecký talent

  Přesto, že je jedním z nejvíc sexy mužů v Hollywoodu, je James Franco také akademik, učitel a publikující autor. 

  V současné době dělá doktorát na Yaleově univerzitě, ale také má bakalářský titul z UCLA a magisterský z Columbia University.

 • Matt Damon

  Herec Matt Damon si zahrál s Clooneym ve filmu Dannyho Parťáci

  Matt Damon byl přijat na Harvard na studium angličtiny, ale kvůli svým hereckým rolím pořád přestupoval.

  Odešel jen 12 kreditů před ukončením studia, ale dostal tenkrát skvělý nápad na scénář. A ten se stal rovnou oscarovým. Šlo o film Dobrý Will Hunting, který nakonec napsal se svým nejlepším přítelem Benem Affleckem.

 • George Clooney

  Nestárnoucí idol mnoha žen George Clooney (51) je známý z filmů Dannyho parťáci, Lítám v tom či Děti moje. Doma má Zlatý glóbus i Oscara.

  George Clooney nemá jen hezkou tvář. Je také známý pro jeho politický aktivismus, od ledna 2008 byl jedním z mírových poslanců OSN.

  Držitel Oscara studoval žurnalistiku do chvíle, než se stal hercem. Teď dokonce píše scénáře a režíruje.

 • Hugh Grant

  Hugh Grant je v jednapadesáti poprvé otcem

  Hugh Grant měl literaturu a herectví vždycky hodně rád a dokonce získal stipendium na Oxfordské univerzitě, kde zvažoval kariéru jako historik umění.

  Po Oxfordu odmítl stipendium na postgraduální studium na Courtauld Institute v Londýně a zaměřil se na svou hereckou kariéru.

 • Sacha Baron Cohen

  Komik, který nenechá na nikom nic suchou na Oscary může - ale ne v kostýmu diktátora

  Málokdo ví, že populární komik Sacha Baron Cohen pochází z rodiny intelektuálů a jako denní student navštěvoval historii na univerzitě v Cambridge.

  Napsal disertační práci na téma Zapojení židů do amerického hnutí za občanská práva, a před odchodem k filmu dokonce zvažoval, že si udělá doktorát.

 • David Duchovny

  David Duchovny se chová jako nadsamec toužící po sexu kdykoli a kdekoli. Dokonce se kvůli závislosti na něm musel léčit.

  David Duchovny vystudoval bakaláře na elitní univerzitě v Princetonu s červeným diplomem za anglickou literaturu a jeho poezie obdržela čestné uznání za vysokoškolskou tvorbu od Akademie amerických básníků.

  V magisterském studiu pak pokračoval na Yaelově univerzitě, kde získal titul Master of Arts z anglické literatury a začal studovat na Ph.D., pak se však začal věnovat herectví.

 • Eddie Redmayne

  Eddie Redmayne

  Eddie Redmayne chodil nejdříve spolu s princem Williamem na Eton College, odkud potom přešel na Cambridge University, kde získal diplom z dějin umění.

  Je vášnivým milovníkem divadla a velkým fanouškem Shakespeara.

 • Dolph Lundgren

  Dolph Lundgren

  Důkazem, že svaly a mozek se vzájemně nevylučují, je švédský herec Dolph Lundgren, který má IQ 160 a hovoří pěti jazyky (švédština, angličtina, němčina, francouzština a japonština).

  Než si vybudoval kariéru jako akční hrdina, získal Dolph magisterské vzdělání v oboru chemického inženýrství a také stipendium k dalšímu studiu na Massachusetts Institute of Technology.

 • Henry Cavill

  15. Herec Henry Cavill (28)

  Stejně jako Superman v novém filmu Muž z oceli, i Henry Cavill hovoří plynně francouzsky a konverzační schopnosti v italštině a němčině.

  Má také zájem o egyptologii, studoval starověkou egyptskou historii, jazyk, literaturu a umění.

Klíčová slova: inteligentní muži
Diskuse ke článku
.