Idolové stárnou! Jak dnes vypadají oblíbené české hvězdy | Pro ženy | Blesk.cz

Idolové stárnou! Jak dnes vypadají oblíbené české hvězdy

 • Jak vypadají naše lásky z filmového plátna dnes?
  23. ledna 2015 | 06:00

  Jiskra v oku, roztomilá tvářička, havraní vlasy, sexy úsměv... Platonicky do nich byla zamilována většina dnešních čtyřicátnic. Jejich plakáty visely nad postelemi tisíců dívek, fotky vystřižené z časopisů byly pečlivě uloženy v deskách, aby se nepomačkaly. Jenže čas je neúprosný! I legendy zkrátka stárnou.

   

 • David Matásek (51)

  David Matásek
  Nezapomenutelný Kendy z oblíbené série filmů o básnících má na svém kontě celou řadu dalších filmových i divadelních rolí. Tou poslední je třeba ta v novém českém filmu Hodinový manžel, kde ukázal dokonale vypracovanou postavu bez jediného gramu tuku navíc. Přesto se do našich myslí vryl právě díky režiséru Dušanu Kleinovi a jeho Básníkům. I když herec už loni oslavil padesátku, stále se udržuje v kondici a věnuje se józe.
 • Lukáš Vaculík (52)

  Lukáš Vaculík
  Idolem, po kterém šílely všechny ženy od děvčátek až po ty zralé, se modrooký krasavec s nesmělým pohledem stal díky sérii tří "filmů pro mládež". Jeho popularita vyletěla strmě vzhůru doslova jako raketa. Prvním byl v roce 1982 Vítr v kapse. Na svou dobu relativně odvážný příběh dvou maturantů nastupujících do prvního zaměstnání v plzeňské Škodovce herecky poprvé spojil Vaculíka se Sagvanem Tofim a byl to docela úspěch. O dva roky později dostal Vaculík příležitost v Lásce z pasáže, která se bez nadsázky stala hitem, viděl ji snad úplně každý. Úspěšnou "trilogii" završil v roce 1988 Kamarád do deště.
 • Jiří Langmajer (48)

  Jiří Langmajer
  Pohledný nadaný mladík, který pochází z muzikantské rodiny, se brzy uchytil u filmu. Už v devatenácti letech ho režisér Karel Smyczek obsadil do televizního seriálu Třetí patro jako učně Slamáka. Oblíbený herec odjakživa měl, stejně jako svobodník Kouba, kterého ztvárnil ve filmu Copak je to za vojáka?, slabost pro ženy. Langmajer je znám především jako představitel milovníků a svůdníků a stejné renomé má i v osobním životě. Jeho náručí prošla řada půvabných kolegyň. A i když mu charizma ani s přibývajícími roky rozhodně nechybí, i on se rozhodl pro plastiku. Podstoupil operaci povislých očních víček.
 • Pavel Trávníček (64)

  Pavel Trávníček
  Kam zmizel ten krásný princ, cválající na bílém koni za doprovodu písničky Karla Gotta Kdepak ty ptáčku hnízdo máš za Libuškou Šafránkovou v pohádce Tři oříšky pro Popelku? I on zestárnul. Ale jak tvrdí, zatím to moc nevnímá. "Myslím, že úplně normální chlap to bere tak, že to k životu patří. Prostě stárne a stárne a jsou zase jiné příjemné věci, které v tom mládí nebyly. Mě to nějak zvlášť nevzalo, abych zjistil, že jsem už starý. Pracuji a ten život žiji se vším, co k němu patří. Člověk si to nesmí démonizovat."
 • Marek Vašut (54)

  Marek Vašut
  Tenhle herec zraje jako víno. Hrdina legendárních Pěstí ve tmě, idol mnoha dívek a žen, patří zřejmě k mužům s největším sex-appealem v Česku. Stárnutí mu doslova prospívá. Stejně jako Bruci Willisovi nebo Seanovi Connerymu.
 • Sagvan Tofi (50)

  Sagvan Tofi
  A rozhodně nesmíme zapomenout ani na druhého "kamaráda do deště". Tenhle exoticky vyhlížející lamač dívčích srdcí, který byl nakonec spíše zpěvákem než hercem, okouzlil tisíce žen. A svou popularitu si patřičně užíval. Stal se vyhlášeným vymetačem večírků a sukničkářem, který si založil pověst na střídání milenek. Okouzlil i takové hvězdy, jako jsou topmodelka Simona Krainová nebo zpěvačka Dara Rolins. Jeho kolegové o něm říkají, že se nedokázal smířit s tím, že stárne, a podstoupil proto lifting obličeje.
 • Pavel Kříž (53)

  Pavel Kříž
  Kdo by si nevzpomněl na plachého Štěpánka, mladíka "s velkýma modrýma smutnýma očima" z tetralogie Básníků? Přestože patřil k nejpopulárnějším a nejobsazovanějším filmovým hercům, v roce 1988 emigroval do Kanady, kde začal prohlubovat svůj zájem o medicínu. Na univerzitě ve Vancouveru vystudoval psychoterapii, kterou pak vykonával v domovech pro seniory. V první polovině devadesátých let se znovu vrátil k herecké kariéře. Stal se členem činohry Národního divadla a natočil třetí pokračování Básníků. Záhy přibyly i další filmové či televizní role. Tou poslední byla postava Benoniho v seriálu První republika. Málokdo však ví, že Pavel Kříž už několik let bojuje s těžkou cukrovkou, která mu komplikuje život. Často ho trápí silné otoky, má ztrhaný obličej.
 • Jan Čenský (53)

  Jan Čenský
  Roztomilý mladík se už ve 3. ročníku konzervatoře stal generačním idolem té doby. Mohl za to seriál Zkoušky z dospělosti. Pohledný herec pak šel z role do role. S přibývajícím věkem se typický představitel princů přeorientoval na pestřejší škálu charakterů. Charizma a dokonalou postavu ale tenhle krasavec neztratil. S péčí o zevnějšek to nepřehání. "Když mi teď jedna dáma radila, že bych si měl konečně obarvit vlasy, abych neměl na hlavě tři různé odstíny, tak to jsem s díky odmítl. Na to sílu nemám," prozradil předloni v jednom z rozhovorů.
 • Ondřej Vetchý (52)

  Ondřej Vetchý
  Talentovaný muž s mladistvým vzhledem patří k nejobsazovanějším hercům současnosti. Dokáže zahrát vše, od čerta přes lehce natvrdlého burana až po válečného pilota. Bravurně zvládá tragické i komediální role. Miluje sport a stále se udržuje v kondici. Od mládí se věnuje bojovým sportům, v judu je nositelem 1. danu.
 • Antonín Duchoslav (49)

  Antonín Duchoslav
  Nezapomenutelný frajer Viki Cabadaj z filmu Sněženky a machři vzbuzoval díky své frajerské vizáži velký zájem u děvčat. Jeho herecká kariéra začala v sedmnácti letech a byla velmi krátká, skončila už o čtyři roky později. Po absolvování vojny s herectvím skončil. I za tak krátkou dobu se však proslavil natolik, že ho každý poznává dodnes.

Klíčová slova: vip, celebrity, stáří, stárnou, zestárli
Diskuse ke článku
.