Pojídači placenty: Dal si ji Tom Cruise i Andrea Kerestéšová | Pro ženy | Blesk.cz

Pojídači placenty: Dal si ji Tom Cruise i Andrea Kerestéšová

 • Placentu ochutnal Tom Cruise i Andrea Kerestéšová. Nebyli ale sami.
  29. ledna 2014 | 06:00

  Trend, kdy matka nebo dokonce oba rodiče snědí po porodu placentu, je čím dál tím oblíbenější a to nejen mezi lidmi vyznávajícími „přírodní“ styl života, ale dokonce i mezi celebritami. Kdo všechno neodolal a výživnou placentu ochutnal?

 • January Jones


  January Jones zvolila uhlazený účes podle Veroniky a trefila se do černého, v tomto případě spíš červeného
  Když v roce 2012 porodila herečka January Jones (36) svého syna Xandera, rozhodla se, že její placenta nepřijde nazmar. Placentu si nechala usušit, rozemlít a udělat si z ní kapsle, které pak dva měsíce pojídala. "Jen díky těmhle tabletám jsem byla plná života a podstatně rychleji jsem se z porodu vzpamatovala," tvrdí herečka, která se do práce vrátila krátce po synově narození.

 • Kim Kardashian


  Kim Kardashian byla ozdobou za téměř 10 milionů korun
  Ani profesionální hvězdička a přítelkyně rappera Kanyeho Westa, Kim Kardashian (33) nechtěla zůstat pozadu a tak i ona prý ochutnala svou vlastní placentu. Během jednoho dílu své reality show Keeping Up With the Kardashians se dokonce napřímo zeptala svého kuchaře, zda už někdy placentu připravoval. Jak si nakonec placentu nechala připravit, není známo, stejně jako to, jestli otec dcery North ochutnal také.

 • Tom Cruise


  Tom Cruise vyšel z rovodu ještě celkem levně.
  To hollywoodský idol Tom Cruise (51), který je zapáleným scientologem se před narozením své dcery Suri nechal slyšet, že se těší, až sní nejen placentu, ale také pupeční šňůru. "Sním placentu. Myslím, že by mohla být dobrá a velmi výživná. Sním pupeční šňůru a placentu také," vyjádřil se Cruise. Jeho tehdejší manželka Katie Holmes asi neprotestovala, protože podle scientologické víry, musela porodit zcela v tichosti a bez mluvení, aby jejich dcera nebyla traumatizovaná.

 • Alicia Silverstone


  Alicia Silverstone
  Herečka, producentka a hlavně zapálená bojovnice za práva zvířat Alicia Silverstone (37) se inspirovala u svých oblíbených zvířecích miláčků a hned po porodu snědla svoji placentu. A aby toho nebylo málo, rozhodla se zřídit internetové stránky, prostřednictvím kterých rozdávala své mateřské mléko, ženám, které jej potřebovaly.

 • Cindy Crawford


  Na Twitteru se popisuje jako "máma, byznysmenka a modelka".
  Topmodelka Cindy Crawford (47) se sice původně nerozhodla placentu po porodu spořádat, ale malém k tomu stejně došlo. Placentu si totiž uložila do mrazáku, aby s ní později mohla provézt jeden duchovní obřad, na krabičku prý sice napsala „placenta“, ale její manžel to bohužel považoval za omyl. A když hledal maso na grilování, okamžitě sáhnul po placentě. Naštěstí si včas uvědomil svůj omyl a placenta neskončila na rozpáleném grilu.

 • Andrea Kerestéšová


  Herečka Andrea Kerestéšová se za volant rozhodně nehrne. Řízení se totiž bojí!
  Herečka Andrea Kerestéšová (29), známá hlavně ze seriálu Vyprávěj, se sice ještě nestala matkou, ale placentu přesto ochutnala. Stalo se tak při jejích dobrodružných cestách po Africe a Asii, při kterých s kamarádkou vyhledávaly tradiční pokrmy místních. "Ochutnala jsem i polévku z ženské placenty. To byl zatím můj největší úlet," svěřila se.

Diskuse ke článku
.