Vymkl se tabulkám
Hned na první pohled je jasné, že Eda není jen tak obyčejný pejsek. „Eda je sedmiletý černostříbřitý malý knírač, který vyrostl malinko více. Malí knírači by měli mít výšku v kohoutku zhruba 36 cm, Eda má 42 cm a je i dost statný, ale rozhodně není tlustý,“ směje se na úvod Heidi. Její psí parťák totiž váží přes 11 kilo, což je o polovinu více než pomyslný standard. „Ale já mám tedy obecně ráda takové udělané, vysoké chlapáky, takže mi udělal radost, že tak vyrostl,“ dodala známá zpěvačka o svém čtyřnohém miláčkovi.
A proč právě knírač? „Není to jednoduchá rasa. Knírači jsou totiž velmi tvrdohlaví, ale zato velmi inteligentní. Zjistila jsem, že jsou to údajně dvaadvacátí nejchytřejší psi. A Eda se opravdu rychle učí, ale dvakrát si rozmyslí, než něco udělá.“
Žárlivec i milovník lidí
Ačkoli je Eda poslušný a Heidi s ním poctivě strávila dva roky na cvičáku, rozhodně má svoji hlavu. „Je to závislák a žárlivec. Odmalička byl pořád se mnou, tak si mě hlídá, ale nikdy jsem si nemyslela, že bude žárlivý. Nedávno jsem se totiž zúčastnila psí akce, kde jsem měla hodnotit voříšky, a jakmile jsem se k nějakému sehnula, Eda dostal hysterický záchvat,“ řekla s úsměvem Heidi.
Její psí miláček je ale velkým milovníkem lidí i dětí. To by ale nebyl Eda, aby to nemělo nějaký háček. „Když ke mně přijde nějaká návštěva, tak je strašně šťastný, ale nesmí to trvat příliš dlouho. Když zjistí, že se druhým věnuji více než jemu, začne dělat doslova psí kusy – krást věci, brýle a tak,“ dodala známá zpěvačka.
Mezi nebem a zemí
Eda není první knírač ve zpěvaččině životě. Před ním žil s Heidi a jejím již zesnulým manželem pejsek Falco. Když ve svých 15 letech umřel, nechali na jeho počest zasadit zakrslou borovičku. „Když jsem nedávno na zahradě rekonstruovala trávník, tak jsem měla v rámci té borovičky i záhonek s květinami. Chtěla jsem ho dát pryč a ponechat jen trávu. Hrabání v hlíně totiž není úplně můj koníček. Ale moje kamarádka, která je tak trošku čarodějka a senzibilka, říkala, že v žádném případě tu borovičku nesmím dát pryč. Že má zkrátka nějaký energetický bod a je pravda, že je to nejoblíbenější místečko, kam si Eda chodí lehat. Nikdy jsem tomu nevěřila, ale teď začínám vnímat, že jsou věci mezi nebem a zemí,“ řekla otevřeně Heidi.

Životní parťák
Heidin knírač není jen pouhým mazlíčkem, ale právoplatným členem domácnosti, který má dokonce čestné místo u ní v posteli. Jak sama říká, je to takový kapelní pes – dělá jí společnost na koncertech i při běžných procházkách. Dokonale ji totiž udržuje v kondici i dobré náladě. „Díky Edovi jsem zapadla do místní pejskařské komunity. Když jsem zůstala sama, nechtělo se mi samotné chodit ven, ale teď je to s tím psem samozřejmě o dost veselejší. Když jsem si ho po úmrtí manžela pořídila, věděla jsem, že ten s tou modrou mašličkou bude můj. Od paní chovatelky dostal původně jméno Bodyguard, takže mám vlastně bodyguarda Edu,“ řekla závěrem sympatická zpěvačka.

Co dalšího prozradila o svém čtyřnohém mazlíčkovi? To se dozvíte v novém díle v úvodu článku.
Všechny díly pořadu Mazlíčci slavných naleznete pod tímto odkazem.
Na fotky krásné zpěvačky i jejího Edy se podívejte v galerii.