Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Česko je jediným místem ve střední Evropě, kde lze operativně odstranit erektilní dysfunkci

29. června 2019 | 00:00
Prezentace klienta |

Lékaři z centra reprodukční medicíny ISCARE provedli jubilejní 50. operaci erektilní dysfunkce, při které se používá tzv. penilní implantát. Tento zákrok lze v rámci střední Evropy podstoupit pouze v Česku na této klinice. Operace pomohla řadě pacientů, kteří nebyli schopni dosáhnout erekce v důsledku cukrovky, boje s rakovinou prostaty, či jiného závažného onemocnění.

Erektilní dysfunkce (ED) přímo neohrožuje pacienta na zdraví, může však výrazně zhoršit kvalitu jeho osobního života a může být i varovným signálem na skrytě probíhající závažné onemocnění. Nejčastější příčinou ED bývá cévní porucha, obvykle z důvodu dlouhodobě působícího vysokého krevního tlaku, cukrovky nebo vysoké hladiny krevních tuků. Svůj podíl na vzniku této choroby má také kouření. Léčba pomocí penilního implantátu je určena všem pacientům, kteří trpí poruchou erekce, na které konvenční terapie pomocí tablet nebo injekcí do topořivých těles nezabírá, nebo s ní nejsou spokojeni.

Nafukovací penilní implantát
Nafukovací penilní implantát
Autor: vazektomiebezskalpelu.cz

Na klinice ISCARE, která jako jediná ve střední Evropě provádí tyto implantace, proběhlo již 50 takových operací, v průměru se zde provádí dvakrát měsíčně. U pacientů, kteří zákrok doposud podstoupili, došlo ke zlepšení sexuálního ale i celkově osobního života. Ačkoliv se jedná o poměrně složitý zákrok, je regenerace a schopnost běžného provozu člověka vcelku rychlá. „Všichni pacienti 2 týdny po operaci mají jen minimální omezení, po šesti týdnech jsou schopni plného nasazení včetně sportu a sexu. Ovládání implantátu je pro klienty velmi snadné, jsou schopni implantát používat po jedné schůzce s nácvikem,“ uvádí MUDr. Lukáš Bittner, lékař klinického centra ISCARE, kde zákrok s nafukovacím implantátem vyjde zhruba na 250 000 Kč, což je o třetinu méně než v zemích západní Evropy.

Nafukovací penilní implantát
Nafukovací penilní implantát
Autor: vazektomiebezskalpelu.cz

Implantáty klinice ISCARE dodává firma Aspironix. Nafukovací implantáty jsou jednoduše ovladatelné malou pumpičkou umístěnou v šourku – muž pouhými několika zmáčknutími naplní cylindry implantátu tekutinou, která je v rezervoáru umístěném v oblasti malé pánve, a tím dojde k erekci. Po pohlavním styku se implantát vyprázdní uvolněním ventilu pumpičky. Při použití nafukovacího implantátu dosahuje penis velmi dobré tvrdosti v erekci a přirozeného vzhledu v ochablém stavu. Rozdíl od „zdravého“ penisu není schopna poznat ani většina partnerek.

Nafukovací penilní implantát
Nafukovací penilní implantát
Autor: vazektomiebezskalpelu.cz

Nafukovací implantát je navíc schopen po svém vložení do údu prodloužit a rozšířit velikost penisu o 20 %. U většiny mužů s těžkou poruchou erekce dochází ke zkrácení penisu a tento typ implantátu to je schopen kompenzovat. Více informací naleznete na www.penilni-implantaty.cz.

MUDr. Lukáš Bittner
MUDr. Lukáš Bittner
Autor: ISCARE IVF

Související články