Františka: Z Mariah Carey se stal tanker. Proč vlastně? | Pro ženy | Blesk.cz

Františka: Z Mariah Carey se stal tanker. Proč vlastně?

17. ledna 2010 | 15:22

Je těžké se dostat mezi světovou špičku a ještě těžší je se v ní udržet. Místo na výsluní je vykoupené stresem, který se podepisuje na vzhledu, duši, kondici. Slavná zpěvačka Mariah Carey by mohla vyprávět.

Devětatřicetiletá Mariah se katapultovala mezi hvězdy před dvaceti lety debutovým albem, jež neslo její jméno a vyšlo 1990. Po té následovalo zářné období. Mariah se velkolepě provdala za prezidenta Columbia Records (později Sony) Tommyho Mottolu, její alba šla na dračku. Kdekdo si dodnes vybaví rozpustilou Carey jak v minišatech ve stylu Santy zpívá šťastné vánoce (Merry Christmas, 1994). Byla usměvavá, vnadně štíhlá a pro řadu mužů ztělesňovala líbeznou sexy děvenku...

Konec devadesátých let už tak šťastný nebyl. Mariah se rozvedla. Zažila jak chutná neúspěch. Byla psychicky i fyzicky vyčerpaná, zhroutila se. Stres se u ní začal projevovat nárůstem kil, výrazným tloustnutím, s nímž už víc než deset let stále bojuje. A k jejímu sebevědomí zřejmě nepomáhá ani fakt, že byla před dvěma lety vyhodnocena jako zpěvačka, které se kromě Beatles podařilo ve Státech prodat rekordní množství nosičů.

Její výraz vypovídá, jak moc se během natáčení kvůli zimě trápila. Každopádně na nový videoklip Mariah Carey se můžeme těšit již brzy.
Její výraz vypovídá, jak moc se během natáčení kvůli zimě trápila. Každopádně na nový videoklip Mariah Carey se můžeme těšit již brzy.
Autor: profimedia.cz

Výkyvy váhy jsou u Mariah opravdu velké a ti, co ji znají, často tvrdí, že souvisí s její pohodou. Každý emocionální výkyv a stres prý přinesou kila navíc. Ty pak zpěvačka shazuje nejrůznějšími redukčními jídelníčky, cvičením a leckdy i tvrdou hladovkou. Léty praxe a experimentů se Carey dokonce dopracovala k vlastní dietě. Žádná jídla na másle či na oleji a tvrdé cvičení. Za půl roku shodila čtrnáct kilo a v roce 2008 v soutěži American Idol všechny okouzlila super postavou.

Za pár měsíců ale bylo všechno jinak. Žádné nohy laňky a super štíhlý pas. „Tanečníci se s Mariah nadřou jak s těžkou almarou,“ psaly společenské rubriky. A příznivci Carey pro změnu tvrdí: „Mariah je konečně spokojená a zamilovaná. Manželovi (o jedenáct let mladší soulový zpěvák Nick Cannon) se líbí taková, jaká je. Má rád baculky. Mariah nabírá štěstím a na své křivky je pyšná.“

Tak jak to vlastně? Z jaké příčiny vlastně Mariah narůstá do impozantních rozměrů? Na nedávném předávání cen divácké ankety o nejlepší filmy, televizní a hudební pořady People´s Chois Awards vypadala jako bílá tanková loď. Cynik by řekl jak sošná mořská víla zmutovaná z kytovce...

Odpověď bude nejspíš jednoduchá. Ať už depkou nebo štěstím postižená Carey se nedokáže zdát svých milovaných fastfoodů.