Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Dámy, pozor: Příští rok bude zatraceně sexy!

Fotografie
17. listopadu 2009 | 05:22

Luxusní krajkové, saténové i průsvitné podprsenky a kalhotky z kolekcí světových návrhářů na jaro/léto 2010 předvedly o víkendu známé modelky na módní show Top Secret v pražském hotelu Hilton.

Pohled na molo, na němž se mezi více než dvaceti dlouhonohými kráskami promenovaly držitelka titulu Česká Miss 2009 Iveta Lutovská, Andrea Verešová, Diana Kobzanová, Kateřina Konvalinka-Průšová, Zuzana Jandová či Hana Mašlíková napověděl, že se mají příští rok muži na co těšit.

Kateřina Konvalinková - Průšová
Autor: ČTK

"Modelky chtěly, aby jako host přišel (finalista soutěže Česko Slovenská SuperStar) Ben Cristovao. To nevyšlo, ale rozjede to tady někdo, kdo je jeho naprostou náhradou," řekl na úvod několika stovkám návštěvníků v zaplněném kongresovém sále moderátor Leoš Mareš. Poté přivítal zpěváka Matěje Rupperta doprovázeného klávesistou Romanem Holým.

Po jejich vystoupení už molo patřilo modelkám, jejichž krásu v záři reflektorů zvýraznily šperky za 11,5 milionu korun. Pod vedením návrháře Josefa Klíra nabídly velkolepou podívanou, jejíž součástí byly videoprojekce, světelné a zvukové efekty i živé ohně, které provázely prezentaci prádla exkluzivních značek.

Zaplněný sál tleskal nejen ukázkám spodního prádla, ale také různým doplňkům, kdy se například modelky promenovaly v převlecích za čertice.

Iveta Lutovská
Autor: ČTK

Pozornost vzbudil i sportovnější styl doprovázející cestovní prádlo. Spodní prádlo, na jehož výrobu v mnoha případech nebylo potřeba příliš materiálu, rafinovaně doplňovaly podkolenky či průhledné pláštíky a závoje.

Klír, jenž je znám především svými návrhy korzetů a riflí, zdůraznil, že modelky pro spodní prádlo musí mít pevnou figuru a je nepřípustný "rozklepaný rosolovitý zadeček". Na molu se tak objevily ženské postavy, které by sice neuspěly jako modelky pro proslulého vlámského malíře Petera Paula Rubense milujícího ženy velmi plných tvarů, ale zcela odpovídaly požadavkům návrháře stojícího i za modely předváděnými účastnicemi soutěže Česká Miss.

Hana Mašlíková
Autor: ČTK

Za důležitou součást oblečení považuje spodní prádlo Andrea Verešová. "Vůbec mi nevadí, pokud například podprsenka vykukuje zpod šatů, odhaluje se tím rouška tajemství, dává to podnět fantazii," řekla před časem ČTK. Podotkla, že bez spodního prádla chodí jen velmi málo, ačkoli to neodsuzuje.
Lutovská zase prozradila, že při výběru spodního prádla dává přednost pohodlnosti před přitažlivostí. "Dokonce i v noci spím v nepříliš přitažlivých nočních košilích," uvedla.

Světová módní show Top Secret se letos konala počtvrté. Mezi hosty se na pódiu objevila také zpěvačka Tereza Černochová a taneční skupina Dance 2xs. Cesta na molo Top Secret 2009 začala velkým castingem, kterého se podle pořadatelů zúčastnilo přes 200 modelek a známých tváří ze soutěží krásy.

Diana Kobzanová
Autor: ČTK

Autor: ČTK
Video se připravuje ...