Chcete více nápadníků? Stačí mít krásné vlasy.

 • description
  description
  description
  description
  31. května 2016 | 10:00

  Mít dlouhé, krásné a zdravé vlasy není tak obtížné. Nevyžaduje to drahé přípravky, neustálé návštěvy kadeřníka, ani polykání hrstí drahých vitamínů. Chce to jen vzít rozum do hrsti a obrnit se trpělivostí. Nezapomínejte, že vlasy jsou vizitkou každé ženy. Proto byste o ně měla s láskou pečovat. Že nevíte jak? Přinášíme několik rad a triků, které nezatíží vaši peněženku!

 • Základem je kondicionér

  Autor: shutterstock.com

  Vlasy potřebují dostatečnou výživu, proto je nutné používat kvalitní kondicionér, který pokryje vlasové vlákno tenkým filmem, který zahladí poškozená místa.

 • Speciální šampon

  Autor: shutterstock.com

  Pozor na chlór a slanou vodu. Po koupání v bazénu si nezapomeňte vlasy opláchnout ve sladké nechlorované vodě. A pokud jste navíc světlovlasí, pozor na zelený nádech, který by mohl chlór způsobit, volte podle toho speciální šampon.

 • Pozor na slunce

  Autor: Shutterstock.com

  V létě na vlasy používejte produkty s UV filtry, které chrání nejen vlasy, ale i pokožku hlavy před nebezpečným slunečním zářením.

 • Před mytím rozčesat

  Autor: Shutterstock

  Rozčešte vlasy před mytím. Odstraníte zacuchané a vypadlé vlasy, nebudou se potom uvolňovat při šamponování a ucpávat odpad.

 • Ochrana před sluncem pro barvené vlasy

  Autor: profimedia.cz

  Pokud máte vlasy barvené nebo melírované, snažte se je co nejvíce skrývat před ostrými slunečními paprsky. Ideálním řešením jsou slušivé klobouky či šátky.

 • Vyhněte se nepřirozenému vysoušení

  Autor: Shutterstock.com

  Vyhýbejte se přístrojům. Žádné sušení, kulma, zvláště pak žehlení. Pokud už nutně musíte vlasy foukat či sušit, dělejte to minimálně. Pokud musíte používat kulmu, zkuste ji raději vyměnit za měkké natáčky. Jestliže ale trváte na používání natáček, kulmy, či  žehličky, denně, zapomeňte na dlouhé zdravé vlasy.

 • Zrzavé - více citlivé

  Autor: shutterstock.com

  Pokud je barva vašich vlasů zrzavá, dbejte na jejich ochranu o to více. Barevné pigmenty jsou totiž nestabilní a vlasy vám můžou vyblednout do oranžové nebo dokonce žluté barvy.

 • Méně je někdy více

  Autor: shutterstock.com, archiv firem

  Nezatěžujte zbytečně vlasy používáním mnoha produktů, nejen, že ztratí svůj tvar, ale jsou zbytečně těžké a ztrácí objem.

 • Rostlinná péče

  Autor: shutterstock.com

  Aktuálním trendem je používání rostlinných olejů z exotických květin a ořechů. Aplikují se na suché i mokré vlasy. Navíc z nich můžete udělat zábal, nechat působit do rána a pak umýt.

 • Teplá voda na závěr

  Autor: Shutterstock.com

  Po mytí vlasů si na hlavu pusťte proud příjemně teplé vody a vše důkladně smyjte. Pozor, horkou vodou se může urychlovat maštění vlasové pokožky a studená nemá na kvalitu vlasů žádný vliv.

 • Zastřihněte konečky

  Autor: Shutterstock

  Roztřepené konečky se nebojte zastřihnout. Návštěva kadeřníka výrazně prospěje nejen tvaru vašeho účesu, ale také vitalitě vlasů. I malé zastřižení roztřepených konečků se projeví na jejich celkovém vzhledu. Pokud dále budete o vlasy správně pečovat, můžete nepěknému třepení a lámání vlasů výrazně předejít.

  Co se bude nosit letos na jaře? Aktuální trendy naleznete v našem Letním speciálu!

Autor: mba
1080p 720p 360p
DesktopMobile