Vlasy v létě | Pro ženy | Blesk.cz

Vlasy v létě

24. června 2008 | 13:48

Nejen o svou pleť musíte v létě pečovat mnohem důkladněji. Velkou daň si toto roční období vybírá i na vašich vlasech.

Celý den se opalujete u vody a samozřejmě se nezapomínáte mazat různými přípravky na opalování. Slunce praží, odráží se od vody či od písku a vy se sice chráníte za pomoci různých přípravků, ale stejně to nestačí. O svou pleť sice pečujete, ale co vaše vlasy? Na ně většina lidí zapomíná.

Co jim vadí
Vlasy poškozuje mnoho faktorů. Především jsou to již zmiňované sluneční paprsky, ale nejen ty. Koupete-li se v bazénu, podepisuje se na nich také chlorovaná voda. Pokud se rekreujete u moře na pláži, nesvědčí jim slaná voda a písek, ale samozřejmě také vítr a prach. Všechny tyto činitele vlasům ubližují, i když to bezprostředně necítíte. Ovšem koncem léta to poznáte.

Poškození je zřejmé už na první pohled. Porušená struktura, roztřepené konečky, vyšisované, slabé a suché vlasy. Jsou bez lesku, matné, jakoby bez života. Jejich pružnost je pryč a na dotek působí nepříjemně. Na slunce reagují – na rozdíl od kůže – všechny typy vlasů stejně. Pokud však máte vlasy barvené, dejte pozor, protože se rychleji poškozují. Co s tím?

Ochrana

Nyní je na trhu mnoho kosmetických přípravků, které vám s ochranou proti slunečním paprskům vydatně pomohou. Jejich výhodou je, že obsahují potřebné výživné látky a vitaminy (především vitamin E), které vlasy chrání, posilují a za horkého a slunečného počasí zabraňují jejich vysušování. Navíc ještě obsahují důležité UV filtry.
Pokud si po celý rok neděláte zábaly a neošetřujete svou kštici vlasovou maskou, možná by bylo dobré s tím začít. Regenerační masky pomohou navrátit vlasům potřebnou energii a vitalitu.

Jak je chránit
Pečujte o ně podobně jako o svou pleť. Tedy i v tomto případě platí, že byste se měla vyvarovat pobytu na místech, kde na vás intenzivně působí sluneční paprsky. To také znamená, že i v létě byste měla nosit pokrývku hlavy.

Ne nadarmo babičky říkají: "Vezmi si něco na hlavu, ať nedostaneš úpal." Pokrývka hlavy nechrání pouze vaše zdraví, ale prospívá i vlasům. Nestárnoucí kloboučky, pestré šátky, ležérní slamáky, moderní kšiltovky – po žádném z těchto doplňků se v létě nebojte sáhnout. Pokud jste na pláži, využijte stínu pod slunečníkem.

Pomáhá?
Ano. Přes všechna zmiňovaná negativa může mít slunce na vlasy i blahodárný vliv. Ale pouze v případě, že to se sluníčkem nepřeženete a vystavíte se jeho paprskům rozumně a přiměřeně. V létě se u lidí většinou zlepšují problémy s lupy a také vypadávání vlasů se zmírňuje.

POMOHOU VÁM:

* Šampon altermed panthenol forte 2%, 76 Kč
* Balzám altermed panthenol forte 2%, 79 Kč
* SP Sunset Moist-In Elixir, Wella, 419 Kč
* SP Sunset Refresh Shampoo, Wella, 349 Kč
* SP Sunset Express Cream, Wella, 459 Kč
* Regenerační šampon pro vlasy poškozené sluncem, Advance Techniques, Avon, 89 Kč
* Ochranný sprej při slunění, Advance Techniques, Avon, 139 Kč
* Kúra pro sametový lesk vlasů – pro namáhané vlasy, Nivea, 120 Kč

Autor: zpracovala: mif
Související články