Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Test tělových make-upů: Opálení během pár minut, které večer smyjete

 • description
  description
  description
  description
  28. května 2015 | 06:00

  Pokud nepatříte mezi ty šťastné, které za sebou už teď mají dovolenou u moře, a nestihla jste nachytat bronz, máme pro vás řešení. Otestovaly jsme tělový make-up – kosmetickou vychytávku, kterou se ráno natřete, a okamžitě tak získáte dokonalé opálení. Na rozdíl od samoopalovacích krémů make-up večer smyjete ve sprše. Jak nám vyhovoval?

 • Módní redaktorka Andrea testovala:

   

  Sally Hansen Airbrush Legs Make-up, 229 Kč

   

  Sally Hansen Airbrush Legs, 229 Kč, koupíte v síti drogerií DM
  Poprvé jsem tělový make-up objevila teprve loni a teď už bych bez něj na jaře neudělala ani krok. Když vyleze sluníčko a já mám chuť obléknout oblíbené šaty, eidamově bílé nohy celkový dojem poněkud kazí. Krém od Sally Hansen se snadno roztírá, i přesto však musíte být velmi pečlivá, aby vám někde nevznikly nevzhledné fleky. Velkým pozitivem je i příjemná vůně, která nahradí svěží pocit po namazání tělovým mlékem. Perfektně zakryje i popraskané žilky nebo jemnou celulitidu.

   

  Sprej od Sally Hansen funguje v podstatě stejně, ale jeho aplikace vám zabere více času. Nejprve si musíte stoupnout do vany nebo si vyskládat podlahu starými novinami, protože hnědá barva stříká nejen na nohy, ale i všude kolem vás. Nástřik musíte provést rovnoměrně a ihned poté ho pomocí rukou rozmazat, aby byl výsledný efekt co nejpřirozenější. Kvůli ztrátě času u mě na plné čáře zvítězil krémový make-up!

 • Editorka webu Radka testovala:

   

  Dermacol, tělový make-up, 169 Kč

   

  Pro mě je tenhle typ produktu novinkou – dosud jsem to měla tak, že make-up je na obličej, zatímco na nohy či ruce jsou, pokud chci nějakou lepší barvu než svou přirozenou bledou, samoopalovací krémy (s nimiž to moc neumím). A je to docela příjemné překvapení, protože krém se nanáší i chová jako make-up, nenechává na rozdíl od samoopalovacích přípravků mapy a jde po aplikaci z ruky smýt pomocí mýdla, takže nemusím chodit s dlaněmi tmavými, jako bych loupala ořechy ze slupek.

   

  Jen je potřeba si zvyknout, že podobně snadno se smývá i z jiných částí těla, takže pokud si s ním natřete třeba hřbety rukou a paže, nemusí vám vydržet do večera, navíc se mírně stírá o oblečení. Nicméně mám pocit, že ze začátku se stírá více, pak jako by se zafixoval. Rozhodně chválím za přirozenost barvy a nevtíravou parfemaci. Klidně ho budu občas používat, jen si nedovedu představit, jak dlouho mi jedno balení vydrží, myslím, že při pravidelném používání se tahle cesta k příjemně tónované pokožce trochu prodraží.

 • Editorka Blesk zdraví Lucie testovala:

   

  Sally Hansen Airbrush Sun, 299 Kč

   

  Nikdy se neopálím, jen spálím, proto se v létě bez podobných krémů neobejdu. S tímhle přípravkem máte bílé nohy zdravě opálené za pár vteřin, ale musí se to umět. Především se krém nanáší na dokonale suchou pokožku, jinak udělá fleky, a stačí ho fakt málo, protože opravdu funguje, tedy barví. Nemusíte při aplikaci používat ochranné rukavice, jen se pak pečlivě umyjte mýdlem a teplou vodou.

   

  Při nanášení je zapotřebí trpělivosti. Jako byste si nohy masírovala. Pak je výsledek skutečně dokonalý, protože se „vyzmizíkují“ i různé nedokonalosti, jako jsou žilky a podobně. Na výběr máte ze tří různých odstínů od nejsvětlejšího po nejtmavší, mně úplně stačí Light. Večer přípravek snadno smyji ve sprše.

 • Grafička Tereza testovala:

   

  Rimmel Sun Shimmer Instant Tan, 169 Kč

   

  Když jsem poprvé chtěla vyzkoušet tento přípravek, zděsila mě hodně tmavá barva tělového make-upu. Nakonec se ale naštěstí ukázalo, že jsem se bála zbytečně. Po důkladném rozetření totiž vypadaly moje nohy jak po týdnu u moře a k mé velké radosti se mi nikde neudělaly mapy ani šmouhy, ale barva byla opravdu rovnoměrná. Rimmel Sun Shimmer je překvapivě příjemně voňavý a bezproblémově se nanáší. Večer ho pak z pokožky jen lehce smyjete vodou a mýdlem.

Diskuse ke článku
.