Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Symbolem úspěchu je úsměv

4. září 2009 | 09:06

Luxusní auta, paláce a dokonalé oblečení nevyvolají v člověku na první pohled takový pocit úspěšnosti jako sebevědomý, uvolněný a spokojený úsměv.

Tedy alespoň u lidí mladších pětadvacet let je úsměv na první pohled jasným signálem, že jeho majitel je úspěšný nejen ve svém životě, ale také v práci.

Sebevědomý a spokojený úsměv je pro lidi ve věku mezi 18 a 24 roky dokonce větším symbolem úspěchu než dobrý vzhled, šarm a skrytý talent. Úsměv je pak také vnímán jako důležitější výbava pro úspěšné podnikání než cokoli jiného.

Mladí Britové, kteří v průzkumu společnosti Nectar-Business odpovídali, považují za nejúspěšnějšího usměvavého podnikatele Richarda Bransona. Ten prý na první pohled nevypadá jako luxusem zhýčkaný miliardář, ale úspěšnost jeho života prozrazuje neustále se na obličeji zračící úsměv. Mnohem méně bohatý, ale stejně úspěšný je z tohoto hlediska považován také věčně usměvavý kuchař Jamie Oliver.

„Mnoho lidí aspiruje na to, aby si užilo to, co v práci dokáže. Je ale velmi překvapující, že tak velký počet lidí vnímá štěstí a spokojenost jako největší měřítko úspěšnosti podnikání a to nad jiné materiální indikátory,“ uvedl Tim Birchinall, šéf společnosti Nectar-Business.

Autor: Famous
Klíčová slova: úspěch;luxus;úsměv;
Diskuse ke článku
.
Související články