Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Jasno 23°C

BBC: ČR je tranzitní centrum obchodu se ženami

15. ledna 2010 | 13:12

Za tranzitní středisko obchodu se ženami označil Českou republiku pořad televize BBC, který se věnoval prostituci v evropských metropolích v souvislosti s oblíbenými víkendovými pánskými jízdami Britů na kontinentě.

Dokument mimo jiné popisuje setkání natočené skrytou kamerou s česky hovořícím mužem, který nabízí na prodej dvě ženy.

Reportér pořadu se vydával za majitele nevěstince v Londýně a sešel se u pumpy na dálnici u Rudné s mužem, který mu nabízel dvě ženy po 3500 eurech za měsíc. Při večerní schůzce zachycené skrytou kamerou muž tvrdí, že nyní mu každá v ČR vydělává 90.000 korun měsíčně.

Dokument se věnuje obchodu se ženami v souvislosti s tím, že řada evropských měst se stala oblíbeným terčem mladých Britů a jejich "stag parties", tedy pánských jízd a "loučení se svobodou". Praha má 70 bordelů a spoustu striptýzových barů a není těžké v nich najít některé z půl milionu Britů, kteří každý rok do Prahy přijedou na tah, uvádí pořad BBC a připomíná "liberální zákony" ČR v tomto směru.

Podle dokumentu BBC tento "průmysl britských stag parties" přispívá k prostituci a obchodu se ženami. Pořad připomíná, že Britové při tazích v Evropě utratí na 500 milionů liber (14,7 miliardy Kč) za rok. Jejich nejčastějším cílem je Amsterodam, ale dokument se zaměřoval také na prostituci související s tímto fenoménem v Krakově a v Rize.

"Britské loučení se svobodou před svatbou se za posledních deset let změnilo. Pryč jsou časy, kdy se šlo na pivo do hospody s otcem nebo s kamarády. Nastoupily tři nebo čtyři noci v zahraničním městě daleko od zvědavých očí," konstatuje pořad. "A často jde o víc než o striptýzový klub. Pro mnoho Britů je návštěva prostitutky součástí vysněného pánského víkendu."

Problém prostituce hýbe celým světem. Co si o tom myslíte? Řekněte nám to v diskuzi pod článkem, zajímá nás váš názor!

Autor: ČTK, pes
Klíčová slova: prostituce, čr
Diskuse ke článku
.
Související články