Nejdojemnější příběhy BLESKU za rok 2009 | Pro ženy | Blesk.cz

Nejdojemnější příběhy BLESKU za rok 2009

28. prosince 2009 | 06:17

Vzpomenete si, který příběh v Blesku roku 2009 vás nejvíc dojal? Blesk dal dohromady ty nejvíc dojemné příběhy roku. Některé dopadly dobře, jiné bohužel hůř...

28.9. 2009 Trestná výprava: Před očima rodiny ubili otce čtyř dětí

Dojemný a zároveň odsouzeníhodný je i příběh ze Svitavska. Příběh Josefa Elsingera (33), kterého 28. září umlátilo před očima celé rodiny sedmičlenné komando mužů ze sousedních vesnic. Domnívali se, že Elsinger jednomu z nich ukradl avii, na jejíž korbě byl malý bagr. Přímé důkazy ale neměli, jen předsudky a podezření. Vdova po Josefu Elsingerovi Kateřina (31) zůstala sama se čtyřmi dětmi ve věku od dvou do třinácti let. Nejstarší syn se po smrti milovaného otce už dvakrát pokusil o sebevraždu.

Po umláceném muži zůstala vdova se čtyřmi dětmi
Po umláceném muži zůstala vdova se čtyřmi dětmi
Autor: Michal Budík

15.10. 2009 Terezka z igelitky: Málem zemřela, má novou rodinu

„Byla jsem úplně v šoku! Pořád ji ještě vidím před očima, jak tam leží v těch špinavých a zakrvácených hadrech,“ vypráví pracovnice úklidové fi rmy Jitka Jarchovská, která zachránila 15. října malou Terezku před smrtí. Našla ji tenkrát v nákupní tašce v parku na pražském Karlově náměstí. Po měsíci přichází šťastný konec, Terezka má nové rodiče. Rodiče, kteří jí dají lásku, které se od svojí biologické matky nedočkala.

Terezka dostala šanci
Terezka dostala šanci
Autor: Reprofoto - TV Prima

2.11. 2009 Po Kačence mají Aničku: Jsou slepí, ale už mají druhé dítě

Nevidomému páru Petru (34) a Monice (37) Maškovým ze Skutče, o nichž Blesk psal už i dříve, se narodilo druhé dítě – Anička. Maminku i dcerku si tatínek Petr už přivezl z porodnice domů. Mnozí je přitom zrazovali od úmyslu mít děti už před početím jejich první dcerky Kačenky (2). Oni ale na ně nedali. Otec hned poté, co si ženu i holčičku přivezl z porodnice, dojatě prohlašoval: „Všichni říkají, že je Anička krásná holka, tak jim věřím!“

Své děti nevidí, ale o to víc je milují
Své děti nevidí, ale o to víc je milují
Autor: Blesk - Jaroslav Krčál

7.12. 2009 Petra trpí vzácnou nemocí: Dočkala se syna i pomoci od čtenářů

Okamžitou reakci a pomoc čtenáře znamenalo zveřejnění příběhu Petry Hurtové z Ralska, která prodělala 58 zlomenin a 48 operací. Dočkala se vytouženého syna Viktora a díky Blesku dostala i nový vozík, který jí pomáhá starat se o chlapečka. Po uveřejnění jejího příběhu se ozval čtenář z Prahy, který se rozhodl Petře darovat na jeho nákup 74 tisíc korun a prakticky hned jí peníze i dovezl.

Díky novému vozíku se Petra může starat o svého syna
Díky novému vozíku se Petra může starat o svého syna
Autor: Ondřej Čermák

+ Jeden zvířecí příběh

4.11. 2009 Vyhodili ji na mráz: O štěně z popelnice se starají noví páníčci

Blesk často upozorňoval na příběhy zvířátek, která trpěla… Ale tento pejsek vzbudil mezi čtenáři veliký ohlas. Jen několikatýdenní bezbranná fenka poznala lidskou krutost. Někdo ji v mrazu vyhodil mezi odpadky do kontejneru na Slezském Předměstí v Hradci Králové. Měla ale velké štěstí. Zvíře našla a zachránila dívenka s maminkou. A v útulku se pak dlouho neohřála. Povedlo se jí najít novou rodinu.

Tahle fenka snad zapomene na lidskou krutost
Tahle fenka snad zapomene na lidskou krutost
Autor: Blesk - Jitka Žigová

DALŠÍ DOJEMNÉ PŘÍBĚHY NAJDETE ZDE>>>


Autor: puk, hoř, hod
Diskuse ke článku
.