Chce mi odkázat chalupu! | Pro ženy | Blesk.cz

Chce mi odkázat chalupu!

20. června 2008 | 07:13

S partnerem žijeme už 10let, ale protože každý už máme za sebou jedno manželství, neuvažujeme o sňatku. Ja mám z prvního manželství 2 děti, partnerovo manželství bylo bezdětné. Partner vlastní chalupu, kterou mi chce odkázat v případě, že by zemřel dříve než já. Jakým způsobem to lze právně ošetřit? čtenářka z Plzně

Na vaše otázky odpovídá:

Mgr. Nora Vlášková, občanské a rodinné právo

Vážená paní,

máte pravdu, že váš dotaz má i jiné řešení než uzavření manželství. Pochopila-li jsem váš dotaz správně, je váš partner rozvedený. Nemá ani děti, což vylučuje dědice, které by notář nemohl při vyřizování pozůstalosti opominout. Postačí tedy, aby pro případ svého úmrtí sepsal platnou závěť, ve které vám zmíněnou chalupu odkáže. Platná závěť musí obsahovat zákonem stanovené náležitosti. Najdete je v § 476 až § 480 Občanského zákoníku. Ale nejjednodušší je zajít k notáři, který vám pomůže platnou závěť sepsat. Přeji vám mnoho zdaru!

Partner vlastní chalupu, kterou mi chce odkázat v případě, že by zemřel dříve než já.
Partner vlastní chalupu, kterou mi chce odkázat v případě, že by zemřel dříve než já.
Autor: PROFIMEDIA.CZ

Autor: zpracovala: duš
Související články