Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Poradna gynekoložky

19. června 2006 | 10:00

Při používání antikoncepce ztrácím chuť na sex. Je možné to ovlivnit volbou jiného druhu antikoncepce? Martina

Při používání antikoncepce ztrácím chuť na sex. Je možné to ovlivnit volbou jiného druhu antikoncepce? Martina Milá Martino, při dlouhodobém užívání hormonální antikoncepce se někdy stává, že dochází ke ztrátě libida = chuti na sex. Na vině jsou zejména preparáty s antiandrogenním účinkem - tedy ty, které působí nejlépe na pleť. Mužské hormony (androgeny) - a má je v nízké hladině každá žena - způsobují totiž to "nespoutaně divoké" v ženském chování. Je možné zkusit antikoncepci změnit nebo vysadit a podle efektu poznáte, zda byla na vině vaše pilulka nebo spíš kvalita vašeho vztahu. Nejčastější příčinou ztráty chuti na sex bývá totiž problém ve vztahu, stres a také jistá dávka omrzení. Zamilovanost podle sexuologů trvá maximálně dva roky.

Související články