Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Polojasno 24°C

Jahodová klasika

Jahodová klasika
29. září 2009 | 12:44

Příprava zmrzliny:

1. Příprava za studena
300 ml šlehačky a 200 ml mléka zahřejte na teplotu kolem 60 supňů. V misce našlehejte 2 žloutky s 300 g pískového cukru a přidejte do horké šlehačky s mlékem. Buďte ale opatrní, ať se vám šlehačka ani žloutky nesrazí!

2. Příprava za tepla
Našlehejte 2 žloutky s 300 g tentokrát moučkového cukru. Postupně přišlehejte 300 ml šlehačky a 300 ml mléka. Na závěr opět velmi opatrně (!) vmíchejte sníh ze dvou bílků. Pokud by sníh »spadl«, chuť zmrzliny to nezkazí, ale při zamražení se v ní vytvoří ledové krystalky. Výsledná směs by v obou případech měla mít konzistenci lehce tekutého těsta, respektive hustého sirupu.

3. Ochucení
Použijte, cokoliv chcete. Hořké kakao, namleté oříšky, vanilkovou tresť nebo ovoce rozmačkané s cukrem. Dochucovadla lehce vmíchejte do zmrzliny a vložte do mrazáku.

4. Připravte si neodolatelné poháry
Jahody podélně rozkrojte a vnitřní, rozkrojenou stranou, je naaranžujte do poháru. Pak přidejte kopečky jahodové a vanilkové zmrzliny a dozdobte šlehačkou, kterou pokapejte jahodovým sirupem nebo topinkem. Nezapomeňte dát čerstvou jahodu navrch, pro barevnost jí nechte stopku nebo přidejte lísteček máty.

NÁŠ TIP:
Roztavenou čokoládu vlijte do mělké nádoby, ideální je malý plech (nezapomeňte dát dospod pečicí papír!). Čokoládu nechte trochu ztuhnout, ale musí být stále tvárná. Nožem nebo škrabkou na sýry opatrně seškrábněte široké hobliny. Uložte je do lednice a za chvíli můžete zdobit!

Autor: archiv
Diskuse ke článku
.
Související články
Video se připravuje ...